Iker Lecuona nie wystartuje w Grand Prix Europy w Walencji

Iker Lecuona - Red Bull KTM Tech3 / © KTM

Iker Lecuona nie weźmie udziału w Grand Prix Europy na torze Ricardo Tormo, po pozytywnym wyniku na obecność Covid-19 u jego brata.

Zawodnik zespołu Tech3 musi poddać się dziesięciodniowej kwarantannie, co potencjalnie pozwoli mu na powrót na kolejną rundę na hiszpańskim obiekcie, jeśli pozostanie negatywny w przyszłym tygodniu.

Herve Poncharal, menadżer zespołu Red Bull KTM Tech3, potwierdził, że Lecuona nie zostanie zastąpiony przez innego zawodnika, a skład skupi się na jedynym w ten weekend przedstawicielu w osobie Miguela Oliveiry.

"Z przykrością informujemy, że Iker Lecuona nie weźmie udziału w Grand Prix Europy w ten weekend" - powiedział Poncharal w oświadczeniu zespołu.

"Jak dotąd wynik testu pozostaje negatywny, ale jego brat, który jest także jego asystentem, ma pozytywny wynik i dlatego władze Andory nazwały go 'przypadkiem kontaktowym'."

"Dzisiaj podda się kolejnemu testowi, ale nawet jeśli wynik ponownie będzie negatywny, musi pozostać na kwarantannie bez opuszczania domu przez dziesięć dni."

"Plan zakłada kolejny test w przyszłą środę, a jeśli ten również wypadnie negatywnie, będzie mógł pojechać do Walencji i wziąć udział w drugim weekendzie."

"Oczywiście nie zostanie zastąpiony w tym wydarzeniu, dlatego cały zespół Red Bull KTM Tech3 skoncentruje się na naszym jedynym zawodniku w osobie Miguela Oliveiry" - dodał.

Image: © KTM