Iker Lecuona zastąpi Miguela Oliveirę podczas GP Walencji

Iker Lecuona zastąpi Miguela Oliveirę podczas GP Walencji

Iker Lecuona zastąpi kontuzjowanego Miguela Oliveiry podczas GP Walencji. Dla Hiszpana będzie to debiut w klasie MotoGP, do której oficjalnie dołączy w przyszłym sezonie.

W niedzielę Miguel Oliveira poddał się w austriackim szpitalu operacji kontuzjowanego ramienia. Było więc już wiadomo, że sezon dla Portugalczyka się zakończył. Nie było jednak pewne, czy zespół Red Bull KTM Tech3 znajdzie dla niego zastępstwo na GP Walencji.

Ostatecznie satelicka ekipa postanowiła, że w ostatniej rundzie sezonu miejsce Oliveiry zajmie Iker Lecuona. 19-latek obecnie startuje w kategorii Moto2, lecz w przyszłym roku dołączy do klasy MotoGP właśnie jako zawodnik zespołu Red Bull KTM Tech3. 

„Mieć tę okazję w moim domowym Grand Prix jest dla mnie momentem dumy” – powiedział dla strony MotoGP.com Iker Lecuona. „Musimy cieszyć się tym pięknym doświadczeniem, ale przede wszystkim nauczyć się jak najwięcej na przyszłość”.

„Wszystko to nie byłoby możliwe bez pomocy i wsparcia Herve Poncharala, jak i Eitana Butbula oraz niesamowitej ekipy American Racing Team. To oni pomogli mi rozwijać się jako zawodnik i jako człowiek”.

„Chcę również życzyć jak najszybszego powrotu do zdrowia Oliveirze, który będzie moim zespołowym kolegą w następnym sezonie. W Walencji dam z siebie wszystko, jak zawsze” – zakończył hiszpański zawodnik.

W Walencji zastępcą Ikera Lecuony w jego zespole w klasie Moto2 – American Racing – zostanie Sean Dylan Kelly, zawodnik serii MotoAmerica w klasie Supersport.