Inter Europol Competition finalizuje skład na sezon 2023 w FIA WEC

Inter Europol Competition / © Inter Europol Competition

Zespół Inter Europol Competition potwierdził skład kierowców na zbliżającą się kampanię 2023 Długodystansowych Mistrzostw Świata, która rozpocznie się wyścigiem 1000 Miles of Sebring w połowie marca.

Barw polskiej ekipy w trzecim sezonie startów w FIA WEC będą bronić Jakub Śmiechowski, Fabio Scherer oraz Albert Costa Balboa, dla którego będzie to pierwszy rok rywalizacji w tej serii oraz klasie LMP2, jednak jak przyznaje zespół, „ma na swoim koncie liczne sukcesy i niewątpliwie będzie wielkim atutem ekipy.”

Albert Costa Balboa ma na swoim koncie występy w rozmaitych seriach wyścigowych, w których startował od 2009 roku. Hiszpan zdobywał tytuły w Formule Renault, Mégane Trophy Eurocup oraz International GT Open. Ostatnio, z kategorią platynową, rywalizował w ADAC GT Masters i GT World Challenge Endurance Cup, wygrywając w Zandvoort w zeszłym roku.

„Ściganie się w Długodystansowych Mistrzostwach Świata z zespołem Inter Europol Competition to dla mnie fantastyczne posunięcie, a samochód LMP2 to spełnienie marzeń!” – powiedział Costa Balboa.

„Jazda w kategorii prototypów była zawsze moją ambicją, dlatego nie mogę się już doczekać, aby zacząć, nauczyć się jak najwięcej i cieszyć się tym rozdziałem w moim życiu.”

„Dziękuję zespołowi za tę szansę. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby odwdzięczyć się za zaufanie, jakim mnie obdarzono!”

Fabio Scherer startował w barwach polskiego zespołu w 2022 roku w Europejskiej Serii Le Mans. Ma duże doświadczenie w rywalizacji na najwyższym poziomie, a do składu wnosi bardzo dużo w kwestii prowadzenia ekipy, zarówno na torze, jak i poza nim, dzięki swoim doskonałym umiejętnościom technicznym i rzemiosłu wyścigowemu.

„Jestem bardzo podekscytowany programem WEC. Wspaniale jest awansować do tej serii po sezonie z zespołem w European Le Mans Series” – przyznał Fabio Scherer.

„W zeszłym roku zrobiliśmy jako zespół wielkie postępy, co pokazał choćby spektakularny awans z końca stawki do czołówki podczas wyścigu na torze Spa Francorchamps. Udowodniliśmy, że mamy dobre tempo, nabraliśmy rozpędu, a wszyscy w zespole starali się dać z siebie wszystko.”

„Wspaniale jest pozostać w zespole. Nadal uważam, że mamy duży potencjał do wykorzystania. To ekscytujące i myślę, że czeka nas konkurencyjny rok w walce o podium. Chcemy wykorzystać rozpęd z 2022 roku. To jest cel.”

Z nowym platynowo - złoto - srebrnym składem kierowców Inter Europol Competition rozpocznie sezon 2023 w marcu w Sebring. Na czerwiec planowany jest piąty start w wyjątkowym 24-godzinnym wyścigu Le Mans, natomiast kampania zakończy się podobnie jak w ubiegłych latach w listopadzie w Bahrajnie.

„To trzeci sezon w WEC dla naszego zespołu, a także dla Kuby. Wykonaliśmy dużo pracy w ciągu zimy, aby przygotować się do nadchodzącego sezonu” – powiedział Sascha Fassbender, menadżer zespołu.

„Mamy dwóch nowych kierowców – Fabio i Alberta. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że ta para dołączyła do nas. Cieszymy się, że Albert otworzy wraz z nami nowy rozdział swojej kariery w kategorii prototypów. Wspaniale jest również kontynuować współpracę z Fabio, który jeździł dla nas w ELMS w zeszłym roku.”

„Chcemy zaliczyć udany trzeci sezon WEC, nasz ostatni w LMP2. Chcemy być na podium i wygrać kilka wyścigów!”

Image: © Inter Europol Competition