Inter Europol Competition liczy na dobry wynik w Le Mans

Inter Europol Competition #34 / © Inter Europol Competition

Zespół Inter Europol Competition, jedyny polski zespół w stawce, wraz z jedynym polskim kierowcą na pokładzie, liczy na dobry finalny wynik w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, choć czwartkowe kwalifikacje zakończyli na przedostatnim miejscu w klasie LMP2.

Polski skład, w którym rywalizuje Jakub Śmiechowski, od dużej straty rozpoczął czwartkowe przygotowania do starcia na torze Circuit de la Sarthe, jednak z sesji na sesję strata malała, zatrzymując się na czterech sekundach straty do liderów klasy.

Czwartkowe 45-minutowe kwalifikacje pokazały jednak, że tempo zespołu odstaje od reszty stawki, jednak to zamierzony efekt, czego powodem była odmienna strategia zespołu.

"Mimo, że wyglądało to trochę źle, myślę, że poszło całkiem nieźle" - powiedział Matevos Isaakyan, po czwartkowych kwalifikacjach do 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

"Z pierwszym zestawem opon plasowaliśmy się na szesnastym miejscu jako pierwszy Ligier. Postanowiliśmy nie używać drugiego kompletu opon na drugą część kwalifikacji, ale zostawić je na wieczorny trening, aby lepiej wyczuć wyścig."

"Nie jest to zły pomysł, ponieważ w 24-godzinnym wyścigu nie ma znaczenia, czy zaczniesz z szesnastej, czy dwudziestej pierwszej pozycji."

"Zrobiliśmy bardzo duże postępy. Rano traciliśmy osiem lub dziewięć sekund, a pod koniec strata spadła do czterech."

"Podążamy we właściwym kierunku i mam nadzieję, że nasz trend się utrzyma."

Odmienne podejście wyjaśnił także Sascha Fasbender, menadżer zespołu Inter Eurpol Competition, potwierdzając, że skład skupia się na osiągach na wyścig, a nie jedno szybkie okrążenie.

"Wiemy, że nie możemy być szybsi z Ligierem niż Oreca, ale wraz z długością wyścigu widzimy, jak przesuwamy się w górę tabeli" - dodał menadżer polskiej ekipy Sascha Fassbender.

"Od początku 24-godzinnego wyścigu pracujemy nad osiągami na rywalizację, a nie nad szybkim okrążeniem. Mamy nadzieję, że pod koniec 24 godzin osiągniemy dobry wynik."

Image: © Inter Europol Competition