Inter Europol Competition potwierdza starty w FIA WEC od sezonu 2021

© Inter Europol Competition

Polski zespół Inter Europol Competition dołączy w sezonie 2021 do Długodystansowych Mistrzostw Świata, kontynuując jednocześnie program LMP3 w European Le Mans Series i Asian Le Mans Series.

Będzie to pierwszy start polskiej ekipy w pełnym sezonie FIA WEC, choć w samym wyścigu Le Mans, który jest częścią sezonu Długodystansowych Mistrzostw Świata, Inter Europol Competition uczestniczył już dwukrotnie: po raz pierwszy w 2019 roku, natomiast w tym roku prototyp Ligier z numerem #34 po przejechaniu 325 okrążeń zajął 18 miejsce w klasie LMP2, mimo problemów technicznych.

Ponadto zespół potwierdził, że weźmie udział w tegorocznym dwunastogodzinnym wyścigu na Sebring, a do Kuby Śmiechowskiego dołączą Matt Bell i Naveen Rao.

"Wykonamy kolejny, bardzo ekscytujący krok" - powiedział Sascha Fassbender, menadżer zespołu. "Wiedzieliśmy, że będziemy chcieli wystartować w WEC, dlatego zakupiliśmy Oreca LMP2 07. Samochód zostanie dostarczony w grudniu."

"W ramach przygotowań przystąpiliśmy do Petit Le Mans w Orece i pojawimy się także na Sebring w listopadzie, tym samym samochodem."

"Zdajemy sobie sprawę, że przed nami wiele pracy, ale zespół jest bardzo zmotywowany."

Jak dodał Kuba Śmiechowski: "Musiałem bardzo szybko przyzwyczaić się do prototypu Oreca w Petit Le Mans i stwierdziłem, że naprawdę podobało mi się prowadzenie tego samochodu."

"Oczywiście wiedziałem, że jakiś czas temu zamówiliśmy nowy samochód, co bardzo mnie zmotywowało. Nasz następny wyścig to Sebring, gdzie będę dzielił samochód z Mattem Bellem i Naveenem Rao."

"Czeka nas pracowity i ciężki rok, ale mamy nadzieję, że nie będzie tak wiele przeszkód, jak miało to miejsce w tym roku."

Image: © Inter Europol Competition