Inter Europol Competition przedłuża sezon 2019 o starty w Asian Le Mans Series

Inter Europol Competition przedłuża sezon 2019 o starty w Asian Le Mans Series

Polski zespół Inter Europol Competition, startujący obecnie w klasie LMP3 Europejskiej Serii Le Mans, potwierdził wydłużenie sezonu o starty w Asian Le Mans Series na przełomie 2018 i 2019 roku.

Zespół w azjatyckiej serii chce wystawić dwa prototypy LMP3, w których wystartują Kuba Śmiechowski oraz Martin Hippe, obecnie rywalizujący w ELMS, natomiast obsada drugiego auta pozostaje niepotwierdzona, choć trwają zaawansowane rozmowy z kilkoma kierowca.

Z dumą mogę powiedzieć, że jedziemy także do Azji ze względu na bardzo stabilne tempo naszych prototypów LMP3 w dwóch europejskich seriach, w których bierzemy udział - powiedział dyrektor techniczny ekipy Michael Keese.

Dla zespołu oznacza to również, że będziemy mieli niezły i bardzo odmienny program zimowy zamiast zwykłych testów w Europie. Uważamy, że program azjatycki jest lepszym przygotowaniem do sezonu 2019.

Z dodatkowych czterech startów w Azji zadowoleni są także dwaj etatowi kierowcy polskiego składu - Kuba Śmiechowski i Martin Hippe.

Bardzo się cieszę, że jestem w stanie przedłużyć sezon w azjatyckiej serii Le Mans - przyznał Kuba Śmiechowski.

Dobrze będzie i ekscytująco poznać nowe obiekty. Z niecierpliwością czekam na podróż do tych miejsc, aby zobaczyć, co nam to przyniesie.

Oczywiście zmierzamy tam po mistrzostwo, jednak seria staje się silniejsza, więc będzie to duże wyzwanie.

Drugi kierowca polskiej ekipy, Martin Hippe dodał: Jestem bardzo podekscytowany tym nowym wyzwaniem, także dlatego, że zarówno Kuba, jak i ja będziemy stawiać temu czoła razem. Jeździmy razem od trzech lat odnosząc zwycięstwa i porażki.

Wspaniale będzie uczyć się nowych torów i zobaczyć nowe kraje oraz jak działa azjatycki świat sportów motorowych.

Kalendarz Asian Le Mans Series 2018/2019:

  • 23-25 Listopada 2018: Shanghai International Circuit, Szanhgaj, Chiny
  • 07-09 Grudnia 2018: Fuji Speedway International Circuit, Fuji, Japonia
  • 10-12 Stycznia 2019: Chang International Circuit, Buriram, Tajlandia
  • 22-24 Lutego 2019: Sepang International Circuit, Sepang, Malezja