Inter Europol Competition wystartuje w Petit Le Mans

Inter Europol Competition / © Inter Europol Competition

Polski zespół Inter Europol Competition wystartuje w dziesięciogodzinnym wyścigu Motul Petit Le Mans, który odbędzie się w dniach 15-17 października na amerykańskim drogowym torze Michelin Raceway Road Atlanta. Będzie to jedna z rund długodystansowych mistrzostw IMSA WeatherTech SportsCar. Ekipa po raz pierwszy skorzysta z konstrukcji Oreca 07 Gibson w klasie LMP2.

Za kierownicą samochodu zobaczymy regularnie startującego dla zespołu Kubę Śmiechowskiego, mającego doświadczenie w serii ELMS Roba Hodesa oraz mistrza IMSA Protoype Challenge z 2019 roku Austina McCuskera. Wsparcie logistyczne i techniczne dla polskiego zespołu zapewni ekipa Mathiesen Motorsport, która wystawi do wyścigu również własny samochód.

"Przez ostatnie miesiące uważnie przyglądaliśmy się temu wszystkiemu. Teraz gdy klasa LMP3 została dopuszczona do mistrzostw IMSA, chcemy zobaczyć, co to może dla nas oznaczać" – powiedział menadżer zespołu Sascha Fassbender.

"Jesteśmy w pełni świadomi, że w tych trudnych czasach, kiedy podróżowanie jest ograniczone, wyjazd do USA nie powinien mieć większego sensu. Jednak nie możemy zaprzestać naszych działań z powodu COVID-19, musimy iść do przodu. W pewnym momencie nadarzyła się okazja, aby to zrobić, więc zdecydowaliśmy się na to. Nowe auto będzie dla nas prawdziwym wyzwaniem. Co prawda testowaliśmy już wcześniej Orecę, ale nigdy w żadnym się nie ścigaliśmy" – dodał.

"Ściganie się w Ameryce zawsze było moim marzeniem, a teraz już za kilka tygodni to wszystko się urzeczywistni" - przyznał Kuba Śmiechowski. "To będzie bardzo ważne doświadczenie, szczególnie za kierownicą konstrukcji Oreca LMP2, jednak nasza ekipa zawsze robi odważne ruchy. Możemy sobie na to pozwolić, ponieważ mamy naprawdę doświadczonych członków zespołu i mechaników."

"Jestem podekscytowany, mogąc jeździć w Inter Europol Competition" – przyznał Rob Hodes. "Będzie to nowe doświadczenie dla nas wszystkich – zespół pierwszy raz wystartuje w Ameryce i pierwszy raz skorzysta z prototypu Oreca, dla mnie natomiast będzie to najdłuższy wyścig w życiu i pierwszy za kierownicą samochodu LMP2."

"Wspaniale jest wrócić do Inter Europol Competition" - dodał Austin McCusker. "Nie mogę się doczekać, aby po raz pierwszy wsiąść do samochodu LMP2. To będzie ogromny krok naprzód dla nas wszystkich. Jestem przekonany, że wraz z zespołem i wszystkimi otaczającymi nas osobami będę w stanie szybko się dostosować i dążyć do zdobywania jak najlepszych wyników."

Start w mistrzostwach IMSA pozwoli członkom Inter Europolu na pierwsze spotkanie i obserwację amerykańskiej serii przed planowanymi regularnymi startami w klasie LMP3 w 2021 roku.

Image: © Inter Europol Competition