Inter Europol Competition z szansą na rewanż podczas 6 Hours of Spa-Francorchamps

Inter Europol Competition / © Inter Europol Competition

Zespół Inter Europol Competition chce wziąć rewanż za niepowodzenie w pierwszym wyścigu w Sebring, gdy wskutek problemów technicznych stracił dużo czasu, a Oreca klasy LMP2 z numerem #34 została sklasyfikowana na czternastej pozycji.

Podczas drugiej rundy Długodystansowych Mistrzostw Świata na torze Spa-Francorchamps do polskiej ekipy powróci Alex Brundle, którego wirus Covid-19 wyeliminował ze startu w Stanach Zjednoczonych.

W zeszłym roku na torze Spa, w swoim debiutanckim sezonie w FIA WEC, zespół zakwalifikował się na jedenastej pozycji, a wyścig zakończył na piątej lokacie w klasie LMP2.

„Zawsze jadę do Spa z nieukrywaną ekscytacją. Będzie to mój pierwszy wyścig w tym roku, podczas gdy reszta stawki ma już za sobą jeden start, dlatego powrót do normalnego tempa będzie wyzwaniem” – powiedział Alex Brundle. „Mam nadzieję, że nie sprawi mi to problemu.”

„Sądzę, że zespół potrzebuje rewanżu za trudny pierwszy wyścig, a ja zrobię wszystko, aby się do tego przyczynić. Mamy nadzieję na solidny wynik.”

„Spa-Francorchamps to jeden z klasycznych torów” – podkreślił Esteban Gutierrez. „Jazda tam to niesamowite przeżycie.”

„Nie mogę się już doczekać wspólnej pracy wraz z zespołem, aby pokazać, jaki postęp osiągnęliśmy. Chcę w ten weekend powrócić mocniejszy po pierwszym wyścigu w Sebring i zapewnić zespołowi możliwie najlepszy wynik.”

„Jestem bardzo szczęśliwy z powrotu do kokpitu samochodu, bo mam wrażenie, że wyścig w Sebring miał miejsce wieki temu” – dodał Jakub Śmiechowski.

„Zastanawiam się, jak samochód w tegorocznej specyfikacji będzie się zachowywał na torze w porównaniu z ubiegłorocznym. To ostatnia próba przed Le Mans, dlatego mam nadzieję, że pokażemy, na co nas stać.”

Zespół Inter Europol Competition przygotowania do drugiej rundy na Spa-Francorchamps rozpocznie już w czwartek pierwszym treningiem, aby w piątek kontynuować pracę nad ustawieniami i powalczyć o jak najlepsze miejsce startowe do sobotniej rywalizacji. Start sześciogodzinnego wyścigu zaplanowano na godzinę 13:00.

Image: © Inter Europol Competition