Jack Aitken pozostaje w zespole Williams w roli kierowcy rezerwowego

Jack Aitken - Williams Racing / © Williams F1

Zespół Williams poinformował, że przedłużył współpracę z Jackiem Aitkenem, który w sezonie 2021 ponownie będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego.

25-latek dołączył do składu z Grove przed startem zeszłorocznej kampanii i już podczas swojego pierwszego roku w Formule 1, jako wsparcie etatowych zawodników, miał okazję zaprezentować swoje umiejętności, zastępując w Grand Prix Sakhiru George'a Russella.

W tym roku Jack nadal będzie zdobywał cenne doświadczenie, zarówno na torze, jak i poza nim, wspierając kierowców pracą w symulatorze. W dalszej części sezonu Brytyjczyk ponownie zasiądzie do bolidu F1, aby pojawić się w jednej z piątkowych sesji treningowych.

„Po zapewnieniu mi jednego z najbardziej wyjątkowych momentów w mojej karierze w zeszłym roku, jestem absolutnie zachwycony, że mogę kontynuować pracę z Williamsem na stanowisku kierowcy rezerwowego" - powiedział Jack Aitken.

„Podczas mojego krótkiego okresu w Grove znalazłem już wielu przyjaciół i głębokie pragnienie sukcesu jako zespół. Profesjonalizm i etyka pracy wszystkich tutaj jest czymś, co sprawia, że z dumną noszę ich barwy, a po posmakowaniu ścigania się w zeszłorocznym Grand Prix Sakhiru, jestem w pełni zdecydowany zapewnić jak najwięcej wsparcia, jednocześnie kontynuując mój rozwój jako kierowcy wyścigowego."

„Uzupełnię tę rolę innymi programami, które zostaną ogłoszone wkrótce i pomogą mi w realizacji tego celu oraz zapewnią możliwość dalszego poszerzania moich umiejętności."

Szef zespołu Williams Racing, Simon Roberts, dodał: „Cieszymy się, że możemy zatrzymać Jacka na sezon 2021. Jest wielkim talentem i szybko stał się bardzo lubianym członkiem zespołu."

„Naprawdę zaimponował nam swoim występem podczas zeszłorocznego Grand Prix Sakhiru w Bahrajnie, podejmując w krótkim czasie wyzwanie, zapewnienia dobrych osiągów podczas tamtego weekendu."

„Jack jest utalentowaną osobą, która pracuje niesamowicie ciężko i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć go ponownie w ekipie podczas tegorocznej kampanii."

Image: © Williams F1