Jackie Stewart: Vettel powinien przejść na emeryturę

sir Jackie Stewart i Sebastian Vettel / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Zdaniem Sir Jackiego Stewarta, Sebastian Vettel powinien po sezonie 2020 zawiesić kask na kołku, aby w pełni zaangażować się w komercyjną rolę w środowisku motorsportu.

Gdy w maju tego roku ogłoszono, że Ferrari nie przedłuży umowy z Sebastianem Vettelem, wówczas w środowisku F1 wszyscy byli zgodni, że ograniczona ilość miejsc w stawce spowoduje, iż Niemiec odejdzie na sportową emeryturę. Ostatecznie do takiego rozwiązania nie doszło – a to za sprawą Lawrence’a Strolla, który przekonał do swojego projektu czterokrotnego mistrza świata, dzięki czemu w przyszłym roku ujrzymy Vettela w barwach zespołu Aston Martin.

Sir Jackie Stewart, trzykrotnie zdobywający tytuł mistrzowski w latach 70-tych, uważa jednak, że kierowca z Heppenheim powinien dokonać innego wyboru.

„Sebastian Vettel jest wspaniałym człowiekiem, który w F1 zrobił wielką karierę. Osobiście uważam jednak, że lepszym wyborem dla niego byłoby przejście na emeryturę” – przyznał Brytyjczyk.

„Mógłby iść w moje ślady i uczestniczyć w najbardziej prestiżowych wydarzeniach oraz angażować się w promocje najlepszych firm. Bez wątpienia byłby świetnym ambasadorem sportu.”

„Jeżeli jednak chce się dalej ścigać, to dlatego, że kocha ten sport.”

81-latek jest również pełen wiary w kontekście powrotu zespołu Ferrari na odpowiednie tory.

„Ferrari to jedna z najlepszych marek, jakie kiedykolwiek istniały, ale z jakiegoś powodu ten rok jest dla nich katastrofalny. Mam nadzieję, że w przyszłym roku zobaczymy ten zespół tam, gdzie ich miejsce” – zakończył.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool