Jaguar Racing zaprezentował nowy samochód Formuły E na siódmy sezon mistrzostw 2021

Mitch Evans, Sam Bird i I-Type 5 / © Jaguar Racing

Zespół Jaguar Racing zaprezentował nowy bolid I-Type 5, w którym opracował nowe rozwiązania, mające pomóc kierowcom jeszcze mocniej walczyć o czołowe lokaty w siódmym sezonie Mistrzostw Świata Formuły E.

Początek minionego sezonu rozpoczął się dobrze dla zespołu, który po E-Prix Marakeszu zajmował trzecią pozycję w klasyfikacji konstruktorów, jednak kiedy sezon został wznowiony po pandemii koronawirusa, ekipa zanotowała spadek formy od rundy w Berlinie i ostatecznie zajęła siódmą lokatę w klasyfikacji.

Zespół wprowadza na nowy sezon bolid I-Type 5, który jest wyposażony w nowy i poprawiony układ napędowy, homologowany na kolejne dwa sezony.

"Mamy ponad 1000 nowych komponentów i dysponujemy unikatową technologią w samochodzie. Przyjrzeliśmy się wszystkim obszarom, nie tylko w celu poprawy wydajności, ale także w celu zmniejszenia masy i obniżenia środka ciężkości" - powiedział James Barclay, dyrektor zespołu Jaguar Racing.

"Przyjrzeliśmy się nie tylko marginalnym korzyściom, ale wszystkim obszarom, w których możemy znaleźć szansę. Staramy się również znaleźć i poczynić większe kroki."

"Zespół pracował ciężej niż kiedykolwiek, aby stworzyć najbardziej wydajny, najnowocześniejszy samochód wyścigowy i fantastycznie jest móc go zaprezentować naszym klientom, fanom i partnerom."

Na kolejny sezon do zespołu dołączy Sam Bird, który już zdążył zadomowić się w nowej ekipie.

"Dzisiejsza prezentacja nowego Jaguara I-Type 5 sprawia, że czuję się realną częścią Jaguar Racing. Myślę, że ta prezentacja to największy krok milowy poza akcją na torze, ponieważ podsumowuje całą ciężką pracę, jaką zespół wykonał poza sezonem."

"Nie mogę doczekać się wyjazdu na tor wyścigowy za kierownicą I-Type 5 i rozpocznę mój pierwszy sezon z tak kultową brytyjską marką."

Jak dodał Mitch Evans, drugi kierowca zespołu: "Dzień prezentacji jest zawsze wielkim punktem zwrotnym dla zespołu, ponieważ pokazujemy światu, nad czym pracowaliśmy za zamkniętymi drzwiami."

"Dla mnie to moment wyznaczenia sobie celów na nadchodzący sezon i rozpoczęcia nowego roku z pozytywnym rozmachem."

"To mój piąty sezon z tym zespołem i jestem bardziej niż kiedykolwiek zdeterminowani, aby uczynić ten rok najbardziej udanym."

Do siódmego sezonu Formuły E, zespół Jaguar Racing przystąpi z nowym partnerem, jakim jest firma Dow - światowy lider w dziedzinie materiałoznawstwa. Za pośrednictwem współpracy firma liczy na usprawnienie elektryfikacji pojazdów za pośrednictwem ich platformy MobilityScience, czyli uczynienia postępów w kierunku świata z zerową emisją dwutlenku węgla.

Jaguar racing I-Type 5 / © Jaguar Racing
Image: © Jaguar Racing