Jake Dennis dołącza do zespołu BMW i Andretti Motorsport

Jake Dennis - BMW i Andretti Motorsport / © BMW AG

Jake Dennis dołączy do Maximiliana Guenthera i będzie rywalizował w siódmym sezonie Mistrzostw Świata Formuły E, broniąc barw zespołu BMW i Andretti Motorsports.

"Witamy Jake'a Dennisa w rodzinie BMW i jako nowego członka zespołu BMW i Andretti Motorsport" - powiedział dyrektor BMW Group Motorsport, Jens Marquardt.

"Cieszę się, że do naszego projektu Formuły E mogliśmy zatrudnić młodego, utalentowanego i wszechstronnego kierowcę, takiego jak on. Jego występy w symulatorze BMW Motorsport oraz podczas jazd próbnych w BMW iFE.20 były imponujące, dlatego zdecydowaliśmy się zaoferować mu kokpit obok Maximiliana Guenthera."

"Jake zasłynął między innymi występami w DTM, podium w 12-godzinnym wyścigu Bathurst, a także innymi startami. Jest także kierowcą rozwojowym i symulatora w zespole Aston Martin Red Bull Racing w Formule 1. Nasza decyzja nie była jednak oparta wyłącznie na tym, czy ktoś ścigał się w DTM, czy w Formule 1."

"Aby odnieść sukces w Formule E, ze wszystkimi jej wyjątkowymi wyzwaniami, kierowca musi spełniać bardzo szczególne kryteria. Rozważyliśmy to wszystko i dokładnie przetestowaliśmy naszych kandydatów pod tym kątem."

"Na koniec było dla nas jasne, że Jake Dennis przynosi idealny i pełny pakiet, którego oczekujemy od kierowcy w Formule E."

Dennis brał udział w zeszłorocznej rywalizacji w serii DTM z zespołem R-Motorsport w Aston Martinie. W tym samym roku zdobył pole position w 12-godzinnym wyścigu Bathurst i ukończył rywalizację na drugiej lokacie.

Brytyjczyk współpracuje także z zespołem Aston Martin Red Bull Racing, dla którego pełni obowiązki w symulatorze, a także jest kierowcą rozwojowym.

"Nie mogę się doczekać nowego wyzwania, które czeka na mnie w Formule E i chciałbym podziękować wszystkim odpowiedzialnym za zaufanie w BMW i Andretti Motorsport" - powiedział Jake Dennis.

"Jestem świadomy, że w Formule E będę musiał stawić czoła wyjątkowym wymaganiom, do których najpierw będę musiał się przyzwyczaić, ale wszechstronność zawsze była jedną z moim mocnych stron i jestem przekonany, że z pomocą zespołu i mojego kolegi Maximiliana Guenthera, szybko się zaadoptuje."

"Formuła E to jedna z tych serii, w której jako kierowca wyścigowy naprawdę chcesz się w tej chwili zaangażować, ponieważ poziom producentów, zespołów i kierowców jest tam wyższy niż gdziekolwiek indziej."

"Nie mogę się doczekać, aby po raz pierwszy wystartować w wyścigu Formuły E w BMW iFE.21" - dodał.

Image: © BMW AG