James Calado w zespole Panasonic Jaguar Racing w sezonie 2019/20 Formuły E

James Calado w zespole Panasonic Jaguar Racing w sezonie 2019/20 Formuły E

Brytyjczyk James Calardo zadebiutuje w Formule E i wraz z Mitchem Evansem będzie rywalizował w barwach zespołu Panasonic Jaguar Racing w sezonie 2019/20.

30-latek swoją karierę wyścigową rozpoczął w kartingu w 1999 roku, a następnie rywalizował z największymi nazwiskami w sporcie motorowym, w tym Jean-Ericiem Vergnem oraz Valtterim Bottasem. Został mistrzem Długodystansowych Mistrzostw Świata w klasie LMGTE Pro w 2017 roku, a także odniósł zwycięstwo w tegorocznej edycji 24-godzinnego wyścigu Le Mans, także w klasie LMGTE Pro.

Calado ma bogate doświadczenie w bolidach jednomiejscowych, po rywalizacji w GP3, GP2, brytyjskiej Formule 3, a także podczas jazd treningowych w Formule 1. Całe swoje doświadczenie chce wykorzystać teraz w Formule E.

"To było jedno z najbadziej rozchwytywanych miejsc w Formule E i jestem niezmiernie dumny, że mi je zaoferowano" - powiedział James Calado.

"Historia sportów motorowych Jaguara jest kultowa, a bycie częścią tego zespołu w Formule E to dla mnie świetna okazja."

"Chociaż wyścigi elektryczne są dla mnie czymś nowym, jestem przekonany o własnym doświadczeniu w rywalizacji jednomiejscowej, aby zapewnić zespołowi świetne wyniki."

"Oczekiwania są wysokie i nie mogę się odczekać pierwszego wyścigu w Diriyah w listopadzie."

Dyrektor zespołu Panasonic Jaguar Racing, James Barclay, dodał: "Chciałbym powitać James w zespole Panasonic Jaguar Racing Formule E. Jego doświadczenie w wielu formułach i bezpośrednie tempo będzie ogromnym atutem dla zespołu."

"W zeszłym sezonie nauczyliśmy się, jak wygrywać jako drużyna i jesteśmy spragnieni kolejnych. Aby odnieść sukces w Formule E potrzebujesz dwóch kierowców, którzy mogą rywalizować o podium w każdym wyścigu. Razem z Mitchem i Jamesem możemy budować na sukcesie z poprzedniego sezonu, zapewniając ekipie jeszcze więcej punktów, podiów i zwycięstw."