Jamie Chadwick kontynuuje współpracę z zespołem Williams jako kierowca rozwojowy

Jamie Chadwick - Williams Racing / © Williams F1

Zespół Williams Racing potwierdził, że Jamie Chadwick będzie kontynuowała pracę ze składem jako kierowca rozwojowy w sezonie 2021 Formuły 1.

Brytyjka, która dołączyła do ekipy z Grove w 2019 roku, zwiększy swój zakres programowy w symulatorze i nadal będzie zagłębiać się w tajniki Formuły 1, zarówno podczas niektórych Grand Prix, jak i w fabryce, wspierając swoimi działaniami George'a Russella i Nicholasa Latifiego.

„Do tej pory bardzo mi się podobał czas spędzony z zespołem Williams i nie mogłabym być bardziej zachwycona, mogąc kontynuować pracę z ekipą jako kierowca rozwojowy” - przyznała Chadwick.

„Czuję, że jako kierowca cały czas się rozwijam, a mój czas, który spędzę w symulatorze, w nadchodzącym sezonie okaże się nieoceniony.”

„Nie mogę się doczekać, aby w tym roku ponownie w pełni zagłębić się w zespół Williams.”

Simon Roberts, szef zespołu Williams Racing, dodał: „Cieszymy się, że Jamie będzie nadal pełniła rolę kierowcy rozwojowego w zespole. Jest nie tylko wspaniałą ambasadorką sportu i odgrywa integralną rolę w promowaniu kobiet w sportach motorowych, ale jej praca w symulatorze oraz za kulisami w Grove jest niezwykle cenna.”

„Determinacja Jamie, chęć robienia czegoś więcej oraz przekraczanie granic, to coś, co podziwiamy w Williamsie i wszyscy nie możemy się doczekać nadchodzącego roku z Jamie jako częścią ekipy.”

Utalentowana Brytyjka odniosła dotychczas wiele sukcesów w sportach motorowych, zdobywając inauguracyjne mistrzostwo w W Series w 2019 roku, a także zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu na torze Nurburgring. Do jej osiągnięć można zaliczyć też tytuł w brytyjskiej serii GT4 (2015), jak również triumf w MRF Winter Series w kampanii 2018/2019.

W obecnym sezonie Chadwick powróci do rywalizacji w W Series łącząc program wyścigowy ze startami w elektrycznych mistrzostwach terenowych Extreme E.

Image: © Williams F1