Jamie Green z najlepszym czasem podczas pierwszego treningu na torze Nurburgring

Jamie Green - Audi Sport Team Rosberg / © DTM

Kierowca Audi Sport Team Rosberg, Jamie Green, osiągnął najlepszy czas podczas pierwszego z piątkowych treningów na skróconej wersji toru Nurburgring. Brytyjczyk z czasem 1:20.052 wyprzedził Sheldona Van der Linde oraz Marco Wittmanna.

Pierwszym, który zameldował się na lini start-meta był Timo Glock, który rozpoczął pierwszy z piątkowych treningów z czasem 1:25.166, jednak już po 5 minutach od rozpoczęcia sesji treningowej, na torze pojawiała się blisko cała stawka kierowców.

Rozgrzane opony w BMW Timo Glocka, pozwalały Niemcowi poprawiać czas z okrążenia na okrążenie, a rekordy w pierwszym oraz ostatnim sektorze spowodowały, że umocnił się na pierwszej pozycji z czasem 1:21.011.

Niemiecki kierowca nie utrzymał się jednak zbyt długo na pozycji lidera. Z czasem 1:20.619 na prowadzenie wskoczył Jamie Green, osiągając najlepsze międzyczasy w każdym z trzech sektorów. Okrążenie poźniej poprawił swój wynik i z czasem 1:20.052 zameldował się u swoich mechaników.

Ponad dwie dziesiąte sekundy do Greena po pierwszych przejazdach tracił Sheldon Van der Linde, który już od pierwszych minut po powrocie na tor, starał się poprawić swoje osiągi. Za czołową trójką plasował się kolejny z kierowców BMW. Marco Wittmann do Van der Linde tracił zaledwie 0.024 sekundy.

Czołowa trójka klasyfikacji generalnej nie prezentowała fenomenalnego tempa podczas pierwszej z piątkowych sesji. Frijns, Muller oraz Rast zajmowali kolejno piąte, szóste oraz siódme miejsce ze stratą ponad pół sekundy do pierwszego Greena.

Rene Rast po zjeździe do alei serwisowej ponownie nie pojawił się na torze. Niemiec ostatecznie z czasem 1:20.658 zakończył trening na siódmej pozycji.

Stosunkowo dobre tempo reprezentował Robert Kubica, którego czas 1:29.859 pozwolił na uzyskanie ósmej pozycji. Sytuacja na torze jednak szybko się zmieniła. Reszta stawki z każdym okrążeniem poprawiała swoje tempo i ostatecznie Kubica zakończył przygotowania z trzynastą lokatą ze stratą 0.899 sekundy do pierwszego Greena.

Do końca pierwszej piątkowej sesji nie doszło już do żadnych zmian w całej stawce. Ostatecznie to Jamie Green od samego początku dyktował tempo na torze, kończąc trening na pierwszej pozycji z czasem 1:20.052.

Tuż za Brytyjczykiem uplasował się Sheldon Van der Linde (1:20.269), który okazał się najlepszym z kierowców BMW. Zaskakującym faktem była dyspozycja BMW. Kolejne dwie pozycje również należały do kierowców startujących pod szyldem producenta z Monachium. Z czasem 1:20.293 sekundy trzecie miejsce zajął Marco Wittmann, czwarty zaś był Phillipp Eng (1:20.548).

Image: © DTM