Jan Antoszewski debiutuje za sterami prototypu LMP1

Jan Antoszewski debiutuje za sterami prototypu LMP1

Jan Antoszewski, wicemistrz pucharu LOTOS KIA oraz podopieczny Fundacji Wierczuk Race Promotion, zadebiutował za kierownicą prototypu LMP1, podczas przedsezonowego rozruchu zespołu ByKolles Racing.

Popularny "Jachu" to drugi kierowca, po Robercie Kubicy, który próbował swoich sił w kokpicie prototypu LMP1, jak również najmłodszy zawodnik, który mógł doświadczyć tej kategorii.

Wrażenia po testowych jazdach prototypem ENSO CLM P1/01 - Nismo były bardzo pozytywne.

W dalszym ciągu nie mogę uwierzyć, że to rzeczywiście się stało - przyznał po teście Jan Antoszewski. Jestem wdzięczny Fundacji WRP za udzielone wsparcie i za zaufanie jakim mnie obdarzyła. Mam nadzieję, że tego zaufania nie zawiodłem.

Szokujące były nie tylko możliwości auta, ale być może przede wszystkim, całkowity profesjonalizm całek ekipy ByKolles - tak w fabryce, jak i na torze. Trzeba pamiętać, że poza silnikiem, ekipa w swojej siedzibie niedaleko Ingolstadt, robią niemal wszystko. Podział obowiązków naprawdę robi wrażenie. Nie ma cienia chaosu i każdy wie dokładnie po co tam jest.

Szef zespoły ByKolles Racing, Manfredi Ravetto dodał: Po testach zarówno w Trofeo Abarth jak i w LMP1 mogę potwierdzić, że Jan jest zawodnikiem wyjątkowo szybkim, a jednocześnie nad wyraz dojrzałym. Ta dojrzałość zdecydowanie odbiega od jego skromnego wieku. Jestem o tym przekonany. Gdyby było inaczej Jan nie zasiadłby za kierownicą zespołowego auta.

Już w najbliższy weekend odbędzie się prolog serii WEC na francuskim torze Paul Ricard, gdzie Fundacja Wierczuk Race Promotion również będzie reprezentowana.