Jan Magnussen dołącza do zespołu High Class Racing na sezon 2021 w FIA WEC

High Class Racing - Oreca 07 / © High Class Racing

Jan Magnussen, czterokrotny zwycięzca 24-godzinnego wyścigu Le Mans, dołączy do zespołu High Class Racing w LMP2, tworząc pełny duński skład na sezon 2021 Długodystansowych Mistrzostw Świata wraz z Andreasem Fjordbachem i Dennisem Andersenem.

"To fantastyczna wiadomość! Jestem niezmiernie szczęśliwy, mogąc być częścią programu WEC w High Class Racing, który obejmuje także czerwcowy 24-godzinny wyścig Le Mans" - powiedział Magnussen.

"To projekt, nad którym pracowaliśmy od dłuższego czasu i to niesamowite dla wszystkich, że możemy dołączyć do zespołu z Danii. Odbyliśmy świetny test w Bahrajnie w 2019 roku i nie mogę się doczekać bycia częścią zespołu, który już pokazał dobre tempo w wyścigach długodystansowych."

"Przejście na prototypy to interesujący nowy krok w mojej karierze. LMP2 rozwinął się w trudną kategorię z fantastycznymi samochodami wyścigowymi i silnymi zespołami, a jednocześnie jest to jedyna klasa, w której nigdy się nie ścigałem w Le Mans. Będę w stanie to zrobić razem z High Class Racing, który jest zespołem o ugruntowanej pozycji zarówno w Europejskiej Serii Le Mans, jak i Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA WEC. Zespół ma duże ambicje, aby wygrać, co czyni go jeszcze lepszym."

High Class Racing - Oreca 07 / © High Class Racing

Wraz z Janem Magnussenem w prototypie Oreca 07 rywalizować będzie Dennis Andersen, który od 2017 roku startował wraz z zespołem w ELMS.

"Jestem bardzo podekscytowany, że będę mógł kontynuować pracę z zespołem w WEC" - przyznał Andersen.

"Wiele nauczyłem się z poprzednich sezonów na scenie europejskiej i przeniesienie tego do WEC jest dla mnie naturalnym krokiem i marzeniem."

"Wiemy, że Jan wniesie ze sobą mnóstwo doświadczenia, co czyni to jeszcze bardziej ekscytującym."

"Nie mogę się doczekać nie tylko powrotu do Le Mans, ale także startu w moim pierwszym pełnym sezonie WEC na tych wspaniałych torach na całym świecie."

W drugim sezonie z zespołem High Class Racing rywalizować będzie także Andreas Fjordbach, który startował w sezonie 2020 w ELMS wraz z Dennisem Andersenem.

"Wspaniale jest kontynuować wyścigi z High Class Racing w WEC" - powiedział Fjordbach.

"Możliwość zrobienia tego z całym duńskim składem w duńskim zespole sprawia, że jest jeszcze lepiej, prawda? Trzymam kciuki, że świat wróci do normalnego stanu w czerwcu i będziemy w stanie dać wszystkim naszym duńskim fanom to, na co czekają i na co zasłużyli."

Menadżer zespołu, Nikolaj Johansen, dodał: "Rok 2020 wyraźnie pokazał, że Andersen i Fjordbach wyrośli na jednych z najsilniejszych kombinacji kierowców (srebra / brąz) w wyścigach wytrzymałościowych. Dodając Jana Magnussena, celujemy bezpośrednio w tytuł Pro Am. Nie wystarczy nam jedynie uczestniczyć w zawodach, chcemy też wygrać."

High Class Racing - Oreca 07 / © High Class Racing
Image: © High Class Racing