Jarvis za Dysona w zespole LNT podczas 4 Hours of Silverstone

Jarvis za Dysona w zespole LNT podczas 4 Hours of Silverstone

Zespół LNT potwierdził zastąpienie Chrisa Dysona Oliverem Jarvisem podczas 4 godzinnego wyścigu na torze Silverstone.

Chris Dyson wraz z Guy'em Smithem i Michaelem Simpsonem mieli wystartować w 4 Hours of Silverstone, pierwszej rundzie sezonu 2019/20 Długodystansowych Mistrzostw Świata, jednak Amerykanin doznał kontuzji nadgarstka, gdy uległ wypadkowi podczas wyścigu Trans-Am w zeszły weekend.

Dysona w prototypie z numerem #6 Ginetta G60-LT-P1 zastąpi Oliver Jarvis.

"Uległem dość dużemu wypadkowi po utracie hamulców i mimo, że kontuzja nie jest zbyt poważna, po prostu nie byłoby rozsądne, aby zasiąść do samochodu LMP1" - powiedział Chris Dyson. "Jestem zdenerwowany, że zabraknie mnie podczas otwarcia sezonu, ale nie mogę się już doczekać dołączenia do zespołu w późniejszym okresie."

Zastępca Dysona w zespole LNT to bardzo doświadczony kierowca, który w latach poprzednich prowadził prototyp LMP1-H Audi R18 e-tron Quattro w zespole Audi Team Joest, a także prototyp LMP2 w ekipie Jackie Chan DC Racing.

"To zła wiadomość dla Chrisa i zespołu, ale zgadzam się z nim, po prostu nie ma sensu ścigać się w takich okolicznościach" - przyznał właściciel zespołu LNT Lawrance Tomilson. "Chris jest bardzo doświadczonym zawodnikiem i dobrze wie, kiedy skorzystać z porady swojego lekarza i odpuścić jeden wyścig. Powitamy go później w tym sezonie."

"Bardzo się cieszę, że możemy w tak krótkim czasie skorzystać z usług tak wyjątkowego talentu, jakim jest Oliver Jarvis. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co może zrobić w prototypie Ginetty, wśród swoich kolegów z Wielkiej Brytanii w samochodzie z numerem #6."

Zaskoczony propozycją startu w LMP1 był natomiast Jarvis: "Byłem zaskoczony telefonem od Lawrence'a i chociaż nigdy nie jest to proste, naprawdę nie mogę się doczekać, aby znaleźć się za kierownicą samochodu LMP1."

"Jazda na swoim terenie i brytyjskim samochodem to wisienka na torcie. Nie mogę się doczekać, aby zrobić co w mojej mocy, aby zapewnić Ginettcie dobry wynik" - dodał.