Jazda bolidem Formuły 1 ponownie możliwa w Polsce

Formula Drive – Poprowadź Bolid F1 / © Formula Drive

Fani Formuły 1 już na początku czerwca 2023 roku będą mogli ponownie zasiąść w kokpicie bolidów F1 i wyjechać na tor Silesia Ring w ramach wydarzenia „Formula Drive – Poprowadź bolid F1”, które wraca do Polski.

Jazda za kierownicą bolidu F1 jest marzeniem wielu miłośników szybkiej jazdy i sportów ekstremalnych. Zazwyczaj, aby je zrealizować, musieli udać się na tory wyścigowe do Szwecji czy Włoch. Ponownie w Polsce pojawiła się taka możliwość dzięki drugiej edycji wydarzenia „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”, która odbędzie się na Torze Silesia Ring w pierwszych dniach czerwca. Takie wydarzenie odbywa się raz w roku.

Formula Drive – Poprowadź Bolid F1 / © Formula Drive

Miłośnicy motosportu będą mieli niezwykłą okazję, aby zasiąść za kierownicą legendarnego bolidu F1 Mod Williams FW29, jak również skorzystać jako pasażer z jazdy BMW Sauber F1.06 X2, maszyny prowadzonej przez doświadczonego kierowcę wyścigowego.

Na czerwcowym wydarzeniu motoryzacyjnym pojawią się aż trzy typy bolidów, wywołując spore emocje entuzjastów szybkiej jazdy. Uczestnicy po przejściu profesjonalnych szkoleń będą realizowali jazdy bolidami Formuły Renault 2000, a na zwieńczenie dnia będą mogli samodzielnie poprowadzić bolid F1 Mod Williams FW29 o mocy 650 koni mechanicznych. Dokładnie tymi egzemplarzami bolidów jeździli Nico Rosberg i Alexander Wurz. Podczas wydarzenia dostępny będzie także dwumiejscowy bolid BMW Sauber F1.06 X2, który powstał na bazie konstrukcji BMW Sauber F1.06 z 2006 roku.

Formula Drive – Poprowadź Bolid F1 / © Formula Drive

Wydarzenia „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”, odbędzie się na torze Silesia Ring w dniach 1-3 oraz 5-7 czerwca 2023. Więcej informacji można uzyskać na stronie: https://www.formula-drive.pl/jazda-f1-williams-fw29.

Miłośnicy mocnych, motoryzacyjnych wrażeń będą mogli przekonać się na własnej skórze, jak to jest usiąść za kierownicą legendarnego bolidu i poczuć się jak Robert Kubica, Alexander Wurz czy Nico Rosberg.

Pierwsza edycja Formula Drive w 2022 roku cieszyła się dużym powodzeniem, wyprzedano wejściówki, więc jeśli ktoś jest zainteresowany jazdą jednym z dostępnych bolidów w 2023 roku, to radzę wcześniej się tym zainteresować, bo później może zabraknąć miejsc.

Formula Drive – Poprowadź Bolid F1 / © Formula Drive

Formula Drive to całodniowe wydarzenie. Najpierw przechodzi się szkolenia teoretyczne i praktyczne, później jeździ bolidem z Formuły Renault 2.0, a na koniec w znanym z Formuły 1 bolidem Williams FW29. Są to bolidy lekkie, zwinne i szybkie.

Możliwa jest także jazda jako pasażer w dwumiejscowym bolidzie BMW Sauber 06 X2, powstałym na bazie konstrukcji BMW Sauber F1.06 z 2006 roku. Pasażer siedzi bezpośrednio za kierowcą. Zdjęcia wszystkich bolidów są dostępne w galerii poniżej.

Formula Drive – Poprowadź Bolid F1 / © Formula Drive

Źródło: Formula Drive

Image: Formula Drive