Jean-Eric Vergne nowym mistrzem Formuły E. Di Grassi zwycięża w pierwszym wyścigu w Nowym Jorku

Jean-Eric Vergne nowym mistrzem Formuły E. Di Grassi zwycięża w pierwszym wyścigu w Nowym Jorku

Przedostatni wyścig sezonu 2017/2018 rozstrzygnął sprawę mistrzostwa świata w Formule E. Jean-Eric Vergne został nowym mistrzem serii po zaciętej walce na ulicach Nowego Jorku. W wyścigu zwyciężył Lucas di Grassi, dla którego to druga z rzędu wygrana.

Vergne, jak i jego główny rywal w walce o tytuł, Sam Bird, startowali do wyścigu z ostatnich pól. Niemniej jednak Francuz na mecie był piąty i w klasyfikacji generalnej powiększył przewagę nad Birdem do 31 punktów, zapewniając sobie tym samym mistrzowski tytuł.

Bird nie był w stanie dotrzymać tempa najbliższych kierowców i stracił szansę na mistrzostwo, zwłaszcza, że linię mety przekroczył jako dziewiąty.

Wyścig numer 1 w Nowym Jorku został zdominowany przez ekipę Audi Sport ABT Schaeffler, ponieważ oprócz zwycięstwa Di Grassiego, na drugim stopniu podium stanął Daniel Abt.

Di Grassi do wyścigu ruszał dopiero z jedenastej lokaty, co jest drugą najniższą pozycją startową kierowcy, który wygrał w wyścigu Formuły E.

Jego partner zespołowy, Daniel Abt, liderował podczas pierwszego stintu, wyprzedzając Sebastiena Buemiego (Renault e.dams). Jednak na 23. okrążeniu obaj kierowcy Audi zjechali do alei serwisowej, by zmienić samochody i powrócili na tor w niewielkiej odległości między sobą.

Di Grassi zaczął naciskać swojego partnera zespołowego, a gdy Abt popełnił błąd w szóstym zakręcie, Brazylijczyk wykorzystał sytuację i wysunął się na prowadzenie.

Wypadek z udziałem Alexa Lynna wywołał na tor samochód bezpieczeństwa, jednak nawet mimo ponownego zminimalizowania dystansu do Di Grassiego, Abt nie zdołał wyprzedzić go już do samej mety.

Sebastien Buemi dojechał do mety na trzeciej pozycji, a za nim finiszował Tom Dillmann z Venturi, co jest jego najwyższą pozycją w startach w Formule E.

Nick Heidfeld finiszował na szóstej pozycji za nowym mistrzem świata. Andre Lotterer po starcie z dziewiętnastej lokaty, metę przekroczył jako siódmy.

Maro Engel utrzymał ósmą pozycję przed Birdem oraz Nico Prostem, który spadł z trzeciej na dziesiątą pozycję.

W niedzielę finałowy wyścigu sezonu 2017/2018 na ulicach Nowego Jorku.