Jeden prototyp LMP3 zespołu Inter Europol Competition w wyścigach Road to Le Mans

#Inter Europol Competition / © Inter Europol Competition

Tylko jeden samochód zespołu Inter Europol Competition został przyjęty do wyścigów Road to Le Mans. Ponieważ wszystkie numery przyznawane zwykle zespołowi – 13, 14, 34 i 43, były już zajęte, żółto-zielony Ligier LMP3 pojedzie z numerem 54.

Prototyp LMP3 zespołu Inter Europol Competition ścigał się na torze o długości 13,8 km po raz pierwszy i jedyny do tej pory w 2019 roku. Wyścig numer jeden samochód #13 ukończył na osiemnastym miejscu, a w wyścigu drugim zajął dwudziestą szóstą pozycję w klasie.

„Jestem bardzo podekscytowany startem w wyścigach Road to Le Mans z moim zespołem” – powiedział Noam Abramczyk. „Nie tylko dlatego, że jest to wyjątkowy wyścig na mitycznym torze, ale także dlatego, że nawet jeżeli Le Castellet jest moim domowym torem, tutaj, w Le Mans czuję się jak w moim drugim domu.”

Donald Yount dodał: „Jestem podekscytowany, że mogę dołączyć do zespołu Inter Europol Competition w wyścigach Road to Le Mans. Ten wyścig był zawsze na mojej liście życzeń i od kilku lat marzyłem, aby tu wystartować. Nie mogę się już doczekać startu prototypem w tak wielkiej imprezie!”

„Jestem bardzo dumny i wdzięczny z powodu możliwości udziału w wyścigach Road to Le Mans w tak znakomitym zespole jako team manager” – przyznał Martin Hippe.

„Jednakże 24-godzinny wyścig Le Mans był zawsze moim wielkim marzeniem jako kierowcy. Niestety do tej pory, to się nie udało. Liczę na dobrą współpracę z Donem i Noamem, a także z całym zespołem. Trzymamy kciuki za dobry wynik.”

Trzydzieści sześć prototypów klasy LMP3, jeden samochód innowacyjny oraz trzynaście samochodów klasy GT3 stanie na starcie dwóch 55-minutowych wyścigów w czwartek 9 czerwca (18:30-19:25) i w sobotę 11 czerwca (11:20-12:15).

Image: © Inter Europol Competition