Jedna sesja treningowa podczas Grand Prix Emilia Romagna na torze Imola

Grand Prix Emilia Romagna na torze Imola

Tylko jedną sesję treningową będą mieli do dyspozycji kierowcy podczas Grand Prix Emilia Romagna na torze Imola, potwierdziła Formuła 1.

Grand Prix F1 na torze Imola powróciło do kalendarza w ramach przebudowanego sezonu 2020, w odpowiedzi na pandemię koronawirusa i już wtedy organizatorzy zapowiadali zmieniony harmonogram, który zostanie skondensowany do dwóch dni, jednak nie było jasne, jak do końca będzie wyglądał weekend wyścigowy.

We wtorek Formuła 1 potwierdziła, że kierowcy podczas Grand Prix Emilia Romagna będą mieli do dyspozycji jedynie jedną sesję treningową, która potrwa półtorej godziny, aby następnie zmierzyć się w kwalifikacjach do niedzielnego wyścigu.

Sobotni trening został zaplanowany na godzinę 10:00 czasu lokalnego, natomiast o 14:00 odbędzie się godzina sesja kwalifikacyjna, która wyłoni ustawienie na starcie.

Grand Prix Emilia Romagna będzie trzecim wyścigiem Formuły 1 we Włoszech po wcześniej potwierdzonych rywalizacjach na obiekcie Monza oraz debiutującym w kalendarzu Mugello, na którym kierowcy zmierzą się w ramach GP Toskanii.

W chwili obecnej wyścig na torze Imola jest ostatnim w potwierdzonym kalendarzu, jednak organizatorzy zapowiadają zakończenie tegorocznej kampanii w regionie Zatoki Perskiej w połowie grudnia, a sezon 2020 ma w sumie liczyć od 15 do 18 wyścigów.

Harmonogram Grand Prix Emilia Romagna na torze Imola:

Dzień Sesja Godzina
Sobota Trening 10:00-11:30
Sobota Kwalifikacje 14:00-15:00
Niedziela Wyścig 13:10-15:10