Jenson Button dołącza do zespołu SMP Racing w FIA WEC

Jenson Button dołącza do zespołu SMP Racing w FIA WEC

Jenson Button dołączy do składu SMP Racing w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA.

Były kierowca Formuły 1 poprowadzi prototyp rosyjskiego składu, a jego partnerami będą Witalij Pietrow i Michaił Aleshin.

Pierwszym wyścigiem, w którym Button weźmie udział z SMP będzie legendarny 24-godzinny wyścig Le Mans w dniach 16-17 czerwca.

Jestem zachwycony, mogąc być częścią zespołu SMP Racing w Długodystansowych Mistrzostwach Świata - powiedział Jenson Button.

Moimi zespołowymi kolegami w tym roku będą Michaił Aleshin i Witalij Pietrow, którego bardzo dobrze znam z Formuły 1, a Michaiła z jego wyczynów w IndyCar. Myślę, że dzięki nim i doświadczeniu, które posiadamy z różnych typów wyścigów i fantastycznemu doświadczeniu zespołu w wyścigach wytrzymałościowych, mamy wielką szansę na walkę z przodu i o zwycięstwa. Nie mogę się doczekać startu - dodał Brytyjczyk.

Cieszę się, że mogę powitać Jensona Buttona w naszym zespole - przyznał Boris Rotenberg, założyciel zespołu SMP Racing. Jest kierowcą najwyższego poziomu i mistrzem Formuły 1. Będzie ścigał się rosyjskim prototypem BR1, samochodem najwyższej kategorii LMP1. Samochód został zaprojektowany z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych technologii sportw motorowych przez najlepszych specjalistów rosyjskiej firmy BR Engineering i włoski koncern Dallara. Jesteśmy pewni, że nasz skład jest jednym z najlepszych i najbardziej konkurencyjnych w FIA WEC.

SMP Racing będzie uczestniczył w FIA WEC z dwiema załogami. Prototyp z numerem 11 prowadzą Aleshin, Pietrow i Button, z kolei za kierownicą numeru 17 zasiądą Jegor Orudzhev, Matevos Isahakyan oraz Stephen Sarrazan.