Jenson Button starszym doradcą zespołu Williams

Jenson Button - McLaren F1 / © McLaren F1

Mistrz świata z sezonu 2009 dołączy do stajni z Grove w roli starszego doradcy ekipy. Będzie on odpowiedzialny między innymi za wsparcie merytoryczne dla kierowców wyścigowych oraz podopiecznych akademii Williamsa.

Przyjęcie tej funkcji oznacza dla Brytyjczyka powrót do ekipy, z którą w 2000 roku debiutował w stawce Formuły 1 u boku Ralfa Schumachera.

W swojej nowej roli Button będzie mógł wykorzystać ponad 30-letnie doświadczenie w sportach motorowych, aby udzielać zespołowi bieżących wskazówek, a także zapewniać merytoryczne wsparcie Nicholasowi Latifiemu i George'owi Russellowi oraz podopiecznym akademii młodych kierowców Williamsa.

„Cieszę się, że kolejny raz mogę podpisać kontrakt z Williamsem”  – powiedział 41-latek.

„Kiedy miałem 19 lat, był to moment, który odmienił moje życie. Pomimo, że od tej chwili minęło już ponad 20 lat, to czuję, że tak naprawdę nigdy stąd nie odszedłem. Sir Frank Williams okazał mi wtedy zaufanie i jestem mu za to bardzo wdzięczny.”

„Jestem podekscytowany moim powrotem do tego zespołu. Przed nami dużo ciężkiej pracy, ale nie mam wątpliwości, że przyszłość maluje się w jasnych barwach. Nie mogę doczekać się rozpoczęcia naszej współpracy.”

„Powrót Jensona to kolejny krok, który pozwoli nam rozwijać się zarówno na torze, jak i poza nim”  – dodał dyrektor generalny Williamsa, Jost Capito.

„W ostatnim czasie wykazał się wielką przenikliwością zarówno w świecie biznesu, jak i mediów, przez cały czas pozostając bardzo szanowaną osobą w padoku. Jego ogromne doświadczenie będzie ważnym wkładem w proces naszej transformacji także pod względem technicznym oraz biznesowym.”

 

Image: © McLaren F1