Jonathan Aberdein dołącza do zespołu United Autosports na 24 Hours of Le Mans

Jonathan Abedrein - United Autosports / © United Autosports

Jonathan Aberdein, były kierowca serii DTM, zadebiutuje w 24-godzinnym wyścigu Le Mans i będzie rywalizował wraz z zespołem United Autosports w klasie LMP2.

Reprezentant Republiki Południowej Afryki w obecnym sezonie wyścigowym startuje w Europejskiej Serii Le Mans w anglo-amerykańskim składzie z Philem Hansonem i Tomem Gamblem, jednak na 24-godzinne starcie na Circuit de la Sarthe, połączy siły z Nico Jaminem oraz trzecim kierowcą w prototypie oznaczonym numerem #32.

Aberdein po dwóch latach spędzonych w niemieckiej serii DTM, najpierw z ekipą Audi Team WRT, a następnie BMW Team RMR, przeszedł do rywalizacji długodystansowej, aby mierzyć się na torze prototypami LMP2.

„Jak wszyscy wiemy, Le Mans to coś wyjątkowego” - powiedział Aberdein. „To wyścig, który co roku nieprzerwanie oglądałem z kanapy. Udział w tegorocznej rywalizacji to spełnienie marzeń, zwłaszcza z United Autosports.”

„Naprawdę nie mogę się doczekać podjęcia wyzwania z Nico i naszym trzecim kolegą. Będziemy mieć świetny skład kierowców i fantastyczny zespół.”

Współwłaściciel ekipy, Richard Dean, dodał: „Debiut w Le Mans to coś wyjątkowego, więc bardzo się cieszę, że Jonathan doświadczy tego uczucia w tym roku.”

„Chociaż jest w zespole od tego sezonu, dobrze się zaaklimatyzował i bardzo szybko zrozumiał działanie prototypu LMP2.”

„Jestem pewien, że będzie dobrze współpracował z Nico i skorzysta z jego doświadczenia w Le Mans.”

24 Hours of Le Mans na Circuit de la Sarthe zostało zaplanowane na 21-22 sierpnia.

Image: © United Autosports