Jordan: Jako szef Daimlera, wskazałbym Hamiltonowi drzwi wyjściowe

Eddie Jordan / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Eddie Jordan w dość zdecydowany sposób skomentował ostatnie doniesienia medialne dotyczące przedłużających się rozmów kontraktowych Lewisa Hamiltona.

W ostatnich tygodniach w mediach branżowych na całym świecie możemy przeczytać różnorakie artykuły dotyczące nowej umowy Brytyjczyka z Mercedesem. W części przypadków opisywany problem dotyczy wartości Lewisa, a w innych problemem jest długość nowego kontraktu.

Wszystkie dotychczasowe spekulacje zostały jednak przed kilkoma dniami zdementowane przez rzecznika zespołu, który określił je mianem „czystej fikcji”. Głos w tej sprawie zabrał także Toto Wolff oraz ojciec zawodnika.

„Nasze podejście w tej sprawie jest normalne. Nie martwimy się i nie chcemy też wyznaczać żadnych dokładnych terminów. Zakładam, że sfinalizujemy cały proces tuż przed startem zimowych testów” – przyznał Austriak.

„Z moich informacji wynika, że Lewis będzie kontynuował starty w Formule 1” – dodał Anthony Hamilton.

Całą sprawę skomentował również założyciel zespołu Jordan Grand Prix.

„Gdybym był szefem Daimlera, to wskazałbym Lewisowi drzwi wyjściowe. Albo akceptujesz nasze warunki, albo się rozstajemy” – powiedział Eddie Jordan w rozmowie z serwisem F1-insider.

Irlandczyk dodał też, że potencjalne odejście siedmiokrotnego mistrza świata z zespołu nie będzie wielką stratą dla Mercedesa.

„Pamiętam słowa Berniego Ecclestone’a po śmierci Aytrona Senny. Wszyscy byli wówczas zszokowani i przygnębieni, ale Bernie powiedział wtedy, abyśmy przestali płakać, ponieważ nie ma osób niezastąpionych” – podsumował.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool