Jordan: Vettel może zmienić Strolla w mistrza świata

Eddie Jordan / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Eddie Jordan uważa, że młody Kanadyjczyk może u boku Sebastiana Vettela wyrosnąć na przyszłego mistrza świata.

Zdaniem Irlandczyka, mistrz Europejskiej Formuły 3 z sezonu 2016 bardzo skorzysta na współpracy z czterokrotnym mistrzem świata F1, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Charlesa Leclerca.

„Lance ma ogromny talent i jest bardzo szybki. Naprawdę może zostać mistrzem świata” – powiedział Jordan w rozmowie dla serwisu The Race.

„Potrzeba mu jednak więcej konsekwencji. Przed startem wyścigu nigdy nie wiadomo, co zobaczymy w jego wykonaniu.”

„Według mnie, przybycie Vettela bardzo mu pomoże. Sebastian powinien go zmobilizować tak samo, jak Leclerca. Może się okazać, że w tym roku Stroll objawi się jako zupełnie inny kierowca.”

W ubiegłym sezonie zawodnik z numerem 18 dwukrotnie stawał na podium, a w mokrych kwalifikacjach przed Grand Prix Turcji zdołał wywalczyć pole position. Na niekorzyść 22-latka przemawia z kolei porównanie z jego ówczesnym zespołowym kolegą, Sergio Perezem. Meksykanin uplasował się na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej, podczas gdy kierowca z Montrealu zajął dopiero jedenastą pozycję, tracąc do Checo pięćdziesiąt punktów.

„Wszyscy zastanawialiśmy się, czy to dobrze, że Lance dołącza do ekipy, ale trzeba teraz uczciwie przyznać, że jego prędkość jest niewątpliwa.”

„Musimy jednak patrzeć na niego jak na zawodnika, który czasami nie potrafi pokazać swojego prawdziwego tempa.”

„Myślę, że to się zmieni i zobaczymy coś naprawdę mocnego. Po części dlatego, że będzie ścigać się dla Astona Martina, a poza tym będzie chciał coś udowodnić Vettelowi.”

Podobne zdanie na temat korzyści płynących z zatrudnienia Niemca ma Otmar Szafnauer.

„Jesteśmy zachwyceni naszym składem na sezon 2021” – powiedział szef zespołu Aston Martin.

„Uważamy, że Sebastian wydobędzie ze Strolla to, co najlepsze. Liczymy też na to, że chłopaki będą na siebie wzajemnie naciskać. To idealne połączenie doświadczenia, wyścigowego know-how i naturalnego talentu.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool