Jos Verstappen z nadzieją, że Hulkenberg zasili skład Red Bull Racing

Max i Jos Verstappen / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Ojciec Maxa Verstappena, były kierowca Formuły 1, Jos Verstappen jest przekonany, że najlepszym partnerem dla jego syna w zespole byłby Nico Hulkenberg. Tego samego zdania jest również sam kierowca Red Bull Racing.

Kolejny słaby występ Alexa Albona coraz bardziej przybliża go do drzwi wyjściowych ekipy "Czerwonych Byków". Doradca zespołu z Milton Keynes, Helmut Marko stwierdził po Grand Prix Emilii-Romanii, że Tajlandczyk ma czas na poprawę do końca sezonu.

"Dajmy mu trochę więcej czasu. Niech go ma aż do wyścigu w Abu Zabi, aby udowodnić swoją wartość. Następnie ustalimy wewnątrz, czy kontynuować współpracę, czy szukać kogoś innego. Na rynku jest wielu kierowców, więc nie będziemy się spieszyć" – tłumaczy Marko.

Faktycznie, do dyspozycji jest sporo wolnych zawodników, ale wybór ekipy wydaje się ograniczać do Sergio Pereza lub Nico Hulkenberga. Meksykanin mógłby zasilić konto drużyny, dzięki swoim sponsorom, natomiast Niemiec spotyka się z aprobatą Maxa Verstappena, jak i jego ojca.

"Do wyboru może być trzech kierowców: Albon, Perez i Hulkenberg. Ja jestem tego samego zdania, co Max" – powiedział Jos Verstappen dla Ziggo Sport.

Były kolega zespołowy Michaela Schumachera twierdzi, że najlepszą opcją byłby Niemiec. Holender tłumaczy, dlaczego to właśnie były kierowca Renault powinien być w zespole.

"Max potrzebuje silnego kolegi z drużyny. Dzięki temu możesz tasować karty w wyścigu przy doborze odpowiedniej strategii. Z drugim kierowcą z ekipy zyskujesz lepsze dane niż w praktyce. Jeśli masz dwóch zawodników, którzy mogą być kierowani różnymi drogami, w ten sposób uzyskujesz więcej informacji" – dodaje ojciec Maxa Verstappena.

Do całej sytuacji odniósł się również sam Nico Hulkenberg.

"Zrobiłem, co miałem wykonać, teraz decyzja należy do nich" – odpowiedział były kierowca Renault.

Mercedes w przyszłym roku może znowu okazać się bezkonkurencyjny. Jos Verstappen widzi jednak szansę na tytuł dla swojego syna, pod warunkiem, że Red Bull będzie działa podobnie, jak niemiecki zespół.

"W przyszłym roku pojawią się nowe możliwości, ale samochód i silnik wymagają ulepszenia. W następnym sezonie będzie lepsza jednostka napędowa, ale trzeba pamiętać, że konkurencja nie śpi."

"Ostatni wyścig był szczególnie interesujący, więc miejmy nadzieję, że na nowy rok będzie lepszy bolid, a Max dzięki temu zdobędzie mistrzostwo" – stwierdził Verstappen Sr.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool