Josef Holden dołącza do zespołu Mahindra Racing

Alex Lynn - Mahindra Racing / © Formula E

Były lider jednego z oddziałów słynnego Mercedes AMG High Performance Powertrains został nowym dyrektorem ds. osiągów w Mahindra Racing. Nową rolę w zespole otrzymał były inżynier Roberta Kubicy, Toni Cuquerella.

Josef Holden zaczynał swoją karierę w królowej motorsportu w 2012 roku, pracując dla zespołu Marussia. Po ponad dwóch latach przeszedł do Mercedesa, w którym pracował nieprzerwanie od 2014 roku. W zespole srebrnych strzał był kolejno inżynierem ds. osiągów i liderem zespołu strategii i narzędzi energetycznych.

Jest to pierwszy tak duży ruch indyjskiego zespołu podczas jego restrukturyzacji, która ma przynieść upragnione wygrane i podia.

Były inżynier Roberta Kubicy z BMW Sauber, Toni Cuquerella, zmieni posadę wewnątrz Mahindra Racing z głównego inżyniera na starszego konsultanta, co skutkuje bliższą pracą z Josefem przed skupieniem się nad specjalnymi projektami.

"Cieszymy się, że Josef dołączył do zespołu jako dyrektor ds. osiągów. Jego doświadczenie jest bezcenne, gdyż z niecierpliwością czekamy na wykorzystanie wielu pozytywów minionego sezonu i przywrócenie zespołu tam, gdzie jego miejsce, czyli na przód siatki" - powiedział szef Mahindra Racing, Dilbagh Gill.

"Jesteśmy również podekscytowani nową rolą Toniego. Jego dotychczasowy wkład i przywództwo w Mahindra Racing było ogromne i z niecierpliwością czekamy na moment, w którym będziemy mogli porozmawiać o niektórych programach, nad którymi będzie pracował."

"Przez całą swoją karierę starałem się odkrywać innowacyjne sposoby wykorzystywania danych i zasad inżynierii, aby przesuwać granice wydajności jednostki napędowej, mając ostateczny cel: wygraną. Następnym rozdziałem dla mnie jest kontynuacja tej pogoni z Mahindra Racing" - przyznał Josef Holden.

"Technologia ciągle idzie naprzód i głęboko wierzę, że Formuła E jest liderem pionierskich sportów motorowych o wysokich osiągach. Z niecierpliwością czekam na współpracę z zespołem i budowanie dziedzictwa w Formule E, które Mahindra Racing już stworzyła" - dodał.

Image: © Formula E