Josh Pierson kierowcą zespołu United Autosports w sezonie 2022 FIA WEC

Josh Pierson - United Autosports / © United Autosports

Zespół United Autosports potwierdził pozyskanie 15-letniego amerykańskiego kierowcy, Josha Piersona, który dołączy do składu ekipy na sezon 2022 Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Pierson obecnie rywalizuje w amerykańskiej serii USF2000, która prowadzi do Road to Indy, jednak jeszcze w tym roku weźmie udział w obszernych testach, które pomogą mu zaadoptować się do prototypu LMP2 i przygotować na przyszłoroczne ściganie w FIA WEC.

„Jestem zaszczycony i wdzięczny za możliwość bycia częścią tak znakomitego zespołu, jakim jest United Autorsports” - powiedział Josh Pierson. „Nie mogę uwierzyć, jak szybko rozwinęła się moja kariera w ciągu ostatniego roku.”

„Nagle jazda samochodem tak szybkim, jak prototyp LMP2 wydaje się snem. Nie mogę się doczekać, co przyniesie dla mnie i zespołu przyszłość. Mam jeden prosty cel, którym jest pomoc United w osiągnięciu jak najlepszych wyników.”

Amerykanin wziął już udział w testach z ekipą United Autosports na torze Red Bull Ring i będzie obecny podczas rywalizacji ekipy w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

„Cieszę się, że Josh może dołączyć do nas podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans w tym roku i poznać smak tego wydarzenia” - przyznał Richard Dean, właściciel zespołu.

„Byłem pod wrażeniem Josha, kiedy kilka miesięcy temu testował z United na Red Bull Ringu w naszym aucie LMP2. Naszym zdaniem jest przygotowany do zwycięstwa w WEC w przyszłym roku.”

Zak Brown, dodał: „Cieszę się, że mogę powitać Josha w zespole w 2022 roku. Jest bardzo ekscytującym i dojrzałym 15-latkiem z ogromnym potencjałem. Nasz zespół WEC jest doświadczony i może mu pomóc w tej podróży. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak sobie poradzi.”

Image: © United Autosports