Jost Capito nowym dyrektorem generalnym Williamsa

Jost Capito - Williams / © Williams F1

Zespół Williams Racing ogłosił, że jego nowym dyrektorem generalnym zostanie Jost Capito, który obejmie swoje stanowisko od 1 lutego 2021 roku. W roli szefa zespołu nadal pozostanie Simon Roberts. 

Capito posiada ponad czterdzieści lat doświadczenia w branży motoryzacyjnej i w sportach motorowych. Od 2012 roku dołączył do Volkswagena jako dyrektor ds. sportów motorowych. Następnie związany był przez krótki czas z McLarenem, po czym powrócił do Volkswagena w roli kierownika działu odpowiedzialnego za produkcję samochodów wyczynowych. 

Jako dyrektor generalny, Capito podlegać będzie prezesowi Dorilton Capital, Matthew Savage'owi i będzie odpowiadać za codzienne prowadzenie firmy.

„To dla mnie wielki zaszczyt, że mogę dołączyć do Williamsa w tak ekscytujących i zarazem wymagających czasach" - powiedział Jost Capito.

„Wspaniale jest być częścią przyszłości tej legendarnej ekipy. Podchodzę do tego wyzwania z wielkim szacunkiem i ogromną przyjemnością."

„Cieszymy się, że możemy powitać Josta w roli nowego dyrektora generalnego" - dodał Matthew Savage.

„To doświadczony człowiek. Zbudował zwycięskie zespoły i sam zna smak wygranej. Rozumie dziedzictwo Williamsa i będzie dobrze współpracował z zespołem w dążeniu do celu, jakim jest powrót na czoło stawki."

Swoje obowiązki jako szef zespołu nadal pełnić będzie Simon Roberts. 

Image: © Williams F1