Jost Capito nowym szefem zespołu Williams

Jost Capito - Williams Racing / © Williams F1

Dyrektor generalny zespołu Williams, Jost Capito, został mianowany nowym szefem ekipy z Grove, zastępując Simona Robertsa, który pożegnał się ze stanowiskiem w wyniku restrukturyzacji zarządzania.

Roberts dołączył do brytyjskiego składu w czerwcu 2020 roku i awansował na stanowisko szefa po tym, jak rodzina Williams odsprzedała swoje udziały Dorilton Capital.

W wyniku zmian w zespole Simon Roberts pożegnał się z Williamsem ze skutkiem natychmiastowym.

„Było mi bardzo miło objąć rolę szefa po odejściu rodziny Williams ze sportu” - powiedział Simon Roberts.

„Jednakże zmiana jest już w toku. Nie mogę się doczekać nowego wyzwania i życzę wszystkim członkom ekipy pomyślności na przyszłość.”

Capito, prócz pełnienia funkcji szefa, będzie kontynuował swoją rolę dyrektora generalnego zespołu Williams, którą rozpoczął w grudniu 2020 roku.

„Simon odegrał integralną rolę w zarządzaniu transformacją [zespołu] w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy i chciałbym mu podziękować za jego wielki wkład w tym czasie” - dodał Capito.

Stajnia z Grove potwierdziła także, że Francois-Xavier Demaison, który dołączył jako dyrektor techniczny, przejmie odpowiedzialność zarówno za pion dotyczący prac na torze, jak i inżynieryjny.

Image: © Williams F1