Jost Capito rozstaje się z zespołem Williams

Jost Capito / © Williams F1

Zespół Williams poinformował, że dotychczasowy szef ekipy, Jost Capito oraz dyrektor techniczny, François-Xavier Demaison, rozstają się ze składem ze skutkiem natychmiastowym.

Capito dołączył do stajni z Grove pod koniec 2020 roku, tuż po przejęciu Williamsa przez Dorilton Capital, natomiast FX Demaison został mianowany dyrektorem technicznym w 2021 roku.

Williams Racing nie zdradził jednak, kto będzie następcą Capito i Demaisona w sezonie 2023, dodając jedynie, iż informacja ta zostania podana do publicznej wiadomości w odpowiednim czasie.

„Chcielibyśmy podziękować Jostowi za jego ciężką pracę i poświęcenie, kiedy rozpoczęliśmy poważny proces transformacji oraz przystąpiliśmy do ożywienia Williams Racing” – powiedział Matthew Savage, prezes Dorilton Capital.

„Jesteśmy wdzięczni, że Jost odłożył swoją planowaną emeryturę, aby podjąć to wyzwanie, a teraz przekaże stery kolejnej części tego etapowego procesu.”

„Chcielibyśmy również podziękować FX za jego wkład i życzyć mu wszystkiego najlepszego w przyszłości.”

Jost Capito dodał: „To był ogromny przywilej prowadzić zespół Williams Racing przez ostatnie dwa sezony i położyć podwaliny pod zmianę tego wspaniałego składu.”

„Z niecierpliwością będę obserwował zespół na drodze do przyszłych sukcesów.”

Ekipa z Grove nie może jednak zaliczyć kampanii 2022 do udanej, czego powodem jest zajęcie ostatniej lokaty w klasyfikacji konstruktorów z zaledwie ośmioma punktami na koncie.

Image: © Williams F1