Juan Manuel Correa zakończył dwudniowe testy na torze Paul Ricard

Prema Powerteam / © Prema Powerteam

Juan Manuel Correa zakończył dwudniowe przejazdy testowe na francuskiej pętli Paul Ricard, gdzie sprawdzał nowy dla siebie prototyp LMP2 zespołu Prema Powerteam.

Amerykanin, który całą swoją karierę wyścigową spędził w bolidach jednomiejscowych, zadebiutował w tym tygodniu w prototypie Oreca 07-Gibson i zaznajamiał się z nową dla siebie maszyną, pokonując wiele okrążeń na torze Paul Ricard.

„Nie mogłem przegapić takiej okazji i nie doświadczyć czegoś nowego. Nie chciałem również pozwolić, aby szansa, którą otrzymałem od zespołu Prema, przepadła” - powiedział Correa. „Dwa miesiące bez prowadzenia samochodu to za długi okres, więc pojechałem na Paul Ricard, aby spędzić dwa dni próbując czegoś nowego.”

„To był pierwszy raz, kiedy jeździłem prototypem, a właściwie pierwszy raz, kiedy prowadziłem samochód z dachem” - przyznał. „To było bardzo interesujące i było wiele rzeczy do odkrycia oraz wiele nowych informacji, co mi się bardzo podobało.”

„Doświadczyłem dużej prędkości, a ten samochód ma naprawdę spory potencjał. Byłem bardzo zadowolony z jazd i jestem podekscytowany, widząc, co przyszłość przyniesie mi w wyścigach długodystansowych.”

„Chcę podziękować zespołowi Prema za tę możliwość i za pracę w ciągu tych dwóch dni. Zobaczymy, co przyniesie rok 2022, nie tylko w rywalizacji wytrzymałościowej, ale także w bolidach jednomiejscowych i we właściwym czasie ogłosimy, jak będzie wyglądał mój program wyścigowy.”

Prema Powerteam, we współpracy z ekipą Iron Lynx, weźmie udział w przyszłorocznej kampanii wyścigowej Długodystansowych Mistrzostw Świata oraz Europejskiej Serii Le Mans, wystawiając Orecę 07-Gibson w klasie LMP2.

Nowy zespół pod włoską banderą nie potwierdził jeszcze, kto będzie dzielił kokpit prototypu, jednak sprawdził kilku kierowców, którzy mogą być zaangażowani w przyszłoroczny program. Prócz Juana Manuela Correi na torze we Francji byli widziani Louis Deletraz, Robert Kubica oraz Sophia Floersch.

Start sezonu 2022 FIA WEC został zaplanowany na osiemnastego marca wyścigiem 1000 Miles of Sebring, przed którym odbędzie się dwudniowy prolog w dniach 12-13 marca na tym samym obiekcie.

Image: © Prema Powerteam