Juan Pablo Montoya weźmie udział w 106. edycji wyścigu Indianapolis 500

Juan Pablo Montoya - Arrow McLaren SP / © Penske Entertainment: Joe Skibinski

Były kierowca Formuły 1, Juan Pablo Montoya, będzie reprezentował zespół Arrow McLaren SP w tegorocznej odsłonie prestiżowego wyścigu Indianapolis 500, rozgrywanego na torze Indianapolis Motor Speedway.

To nie pierwszy występ kolumbijskiego zawodnika z zespołem, który należy do rodziny McLarena. W zeszłorocznej edycji wyścigu Indy 500 zajął dziewiąte miejsce, a w tym roku ma nadzieję na zakwalifikowanie się po raz siódmy do tej prestiżowej rywalizacji.

Montoya wygrywał tę imprezę w 2000 roku jako debiutant oraz piętnaście lat później. Jak sam przyznał, nie kryje swojego zadowolenia z możliwości ponownego uczestnictwa w wydarzeniu rozgrywanym na torze w IMS.

„Jestem podekscytowany powrotem do Indianapolis z Arrow McLaren SP i Mission, aby ponownie wziąć udział w wyścigu, który zajmuje szczególne miejsce w moim sercu” – powiedział Juan Pablo Montoya.

„Miałem wspaniałe doświadczenie z zespołem w zeszłym roku i nie mogę się doczekać, w oparciu o postępy, które osiągnęliśmy w tegorocznej kampanii. Myślę, że mamy prawdziwą szansę na rywalizację na czele stawki i walkę o zwycięstwo.”

Marka Mission będzie reprezentowana również przez dwóch podstawowych kierowców ekipy Arrow McLaren w serii Indycar, a mianowicie przez Pato O’Warda i Felixa Rosenqvista.

„Jesteśmy zadowoleni z tego, że Juan Pablo i Mission Foods wracają do Indianapolis 500. Juan Pablo jest instytucją w sportach motorowych, z dwoma zwycięstwami w tym wyścigu i imponującą karierą w Formule 1, z licznymi sukcesami w McLarenie.”

„Dodaje doświadczenia, które naprawdę przynosi korzyści naszemu zespołowi, dając nam kolejnego kierowcę z potencjałem do wygrywania za każdym razem, gdy wsiądzie do samochodu” - skomentował Zak Brown, szef McLaren Racing.

Mission Foods po raz pierwszy nawiązało współpracę z Arrow McLaren SP w 2020 roku, a udane partnerstwo nadal znajduje nowe i ekscytujące sposoby na dotarcie do kolejnych konsumentów poprzez serię Indycar. Sto szósta odsłona tego legendarnego wyścigu odbędzie się dwudziestego dziewiątego maja.

„Cieszymy się, że możemy ponownie współpracować z Juanem Pablo Montoyą i Arrow McLaren SP podczas sto szóstego Indianapolis 500. Indy 500 i Juan Pablo są legendarni w wyścigach i kochani przez fanów na całym świecie. To zaszczyt dla naszej marki, że łączy się z takimi ikonami” – przyznał Juan Gonzalez, dyrektor generalny Mission Foods.

Image: © Penske Entertainment: Joe Skibinski