Juan Pablo Montoya zadebiutuje w Le Mans

Juan Pablo Montoya zadebiutuje w Le Mans

Juan Pablo Montoya zadebiutuje w legendarnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans z zespołem United Autosports. Kolumbijczyk poprowadzi prototyp LMP2 Ligier JS P217 Gibson wraz z Hugo de Sadeleerem i Willem Owenem.

W drugim prototypie zespołu zasiądą Filipe Albuquerque oraz Phil Hanson. Tożsamość trzeciego kierowcy nie została jeszcze ujawniona.

Wraz z występem w Le Mans Montoya będzie miał szansę stać się drugim kierowcą po Grahamie Hillu, który zdobędzie potrójną koronę, wygrywając Indy 500, Grand Prix Monako i Le Mans.

Jestem przekonany, że Juan Pablo wniesie do zespołu doświadczenie i szybkość, czyli to czego dokładnie potrzebujemy - powiedział Zak Brown, prezes zespołu.

Jak dodał Montoya: Cieszę się z możliwości doświadczenia Le Mans i nie mogę się doczekać dołączenia do United Autosports, zwłaszcza po ich mocnym finiszu rok temu w Le Mans.

Za każdym razem oglądałem ten wyścig, dlatego cieszę się, że nareszcie będę jego częścią. Mam nadzieję, że będziemy mieli szansę na zwycięstwo.

Montoya aktualnie ściga się w serii IMSA Sportscar Championship z zespołem Acura Team Penske. Rywalizował również z United Autosports podczas Rolex 24 na torze Daytona oraz 12-godzinnej rundy na Sebring.