Juri Vips zadebiutuje w bolidzie F1 Red Bulla podczas treningu GP Hiszpanii

Juri Vips - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Podopieczny Red Bulla, Juri Vips, zadebiutuje w oficjalnej sesji Formuły 1 podczas pierwszego treningu Grand Prix Hiszpanii na torze Barcelona-Catalunya.

Tegoroczne przepisy, nakazujące zespołom skorzystanie z młodych kierowców podczas dwóch piątkowych sesji treningowych, znalazły swoje odzwierciedlenie w potwierdzeniu ekipy z Milton Keynes, która wyznaczyła Juriego Vipsa do wzięcia udziału w godzinnej, pierwszej piątkowej sesji.

Estończyk nie jest jednak typowym debiutantem, ponieważ brał już udział w testach dla młodych zawodników, po zakończeniu sezonu Formuły 1 w Abu Zabi, zarówno zasiadając w aucie Red Bulla, jak i siostrzanego składu AlphaTauri.

Kierowca ekipy Hitech, który startuje również w Formule 2, nie będzie jednak jedynym, który zastąpi etatowego zawodnika. W zespole Williams za starami FW44 zasiądzie Nyck de Vries, natomiast w Alfie Romeo do bolidu Formuły 1 powróci Robert Kubica.

Zespół Oracle Red Bull Racing nie potwierdził jednak, którego z kierowców w RB18 zastąpi Juri Vips. Wszystko wskazuje na to, że wybór padnie na Sergio Pereza.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool