Kacper Sztuka dołącza do zespołu US Racing we włoskiej Formule 4

Kacper Sztuka - US Racing / © Kacper Sztuka

Kacper Sztuka, młody polski kierowca, w sezonie 2022 dołączy do zespołu US Racing, aby rywalizować we włoskiej Formule 4.

Polak tegoroczną kampanię rozpoczął od testów na torach Mugello i Spa-Francorchamps, gdzie po raz pierwszy zetknął się z bolidem włoskiej Formuły 4. Sztuka zakończył pierwsze przygotowania w Belgii z trzecim rezultatem.

Po zaskakująco dobrych wynikach testów przed sezonem 2022 młody Polak podpisał kontrakt z zespołem US Racing, którego właścicielami są Ralf Schumacher i Gerhard Ungar.

„W wieku szesnastu lat ścigać się pod okiem Ralfa Schumachera w jednym z najlepszych zespołów Formuły 4 i jednocześnie w najlepszej na świecie lidze F4, to marzenie, które właśnie się realizuje” – powiedział Kacper Sztuka.

„US Racing to topowy zespół, który zawsze stawia sobie poprzeczkę wysoko. To właśnie ta cecha sprawiła, że po wspólnych testach pod koniec zeszłego roku wiedziałem, z kim najbardziej chciałbym pracować w nadchodzącym sezonie.”

„I teraz staje się to faktem. Ogromne podziękowania należą się mojemu zespołowi, który ciężko pracował, aby zrealizować ten cel. Dzisiaj wspólnie rozpoczynamy nowy rozdział. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby był wypełniony sukcesami w Italian F4 Championship 2022 i tym samym podążać drogą, której cel osiągnął niegdyś Robert Kubica.”

„Ogromnym wyróżnieniem dla mnie będzie praca w zespole, którego właścicielami są Gerhard Ungar oraz Ralf Schumacher, byłego kierowcy F1 i brata legendy tej serii Michaela Schumachera. Zespół już ma bogatą gablotę pucharów, więc mam nadzieję, że kolejne będą również mojego autorstwa.”

„Wierzę, że wspólnie z US Racing dostarczymy wiele radości w nadchodzących wyścigach” – podkreślił Sztuka.

Tegoroczny sezon wyścigowy we włoskiej Formuła 4 składać się będzie z siedmiu rund i rozpocznie się rywalizacją na pętli Imola ósmego maja. Kierowcy następnie udadzą się na obiekty Misano, Spa, Vallelunga, Spielberg, Monza, aby kampanię zakończyć na obiekcie Mugello we Włoszech.

„Obserwowaliśmy Kacpra już w ubiegłorocznym sezonie Formuły 4” – przyznał Gerhard Ungar. „Kacper ma ogromny talent i jest bardzo profesjonalny w komunikacji z zespołem.”

„To, co do tej pory Kacper pokazał w samochodzie, było naprawdę pozytywne i zrobiło na mnie wrażenie. Jestem pewien, że wraz z nim doświadczymy kilku ekscytujących wyścigów.”

Ralf Schumacher dodał: „Kacper jest zorganizowanym i skupionym kierowcą wyścigowym o wielkim potencjale. Nie mogę się doczekać współpracy z nim w sezonie 2022 Formuły 4.”

Image: © Kacper Sztuka