Kacper Sztuka na podium podczas gościnnego występu w niemieckiej Formule 4

Kacper Sztuka - US Racing / © ADAC Formel 4

Miały być przygotowania do startów w mistrzostwach Włoch, a zakończyło się drugim stopniem podium podczas niedzielnego wyścigu niemieckiej Formuły 4 na torze Spa-Francorchamps. To pierwszy wynik dla Kacpra Sztuki na tym poziomie rywalizacji.

Polak w obecnym sezonie wyścigowym skupi się na walce we włoskiej Formule 4, w której będzie się ścigał w barwach zespołu US Racing. Sztuka wraz ze składem postanowił jednak poszerzyć swoje przygotowania o start w rundzie niemieckiej Formuły 4, która odbyła się w Ardenach na pętli Spa-Francorchamps.

Zawodnik ekipy prowadzonej przez Ralfa Schumachera już od pierwszych chwil prezentował bardzo dobre tempo i wysoką konkurencyjność, co udowodnił już podczas sobotniego wyścigu, który zakończył na czwartej lokacie, ustępując jedynie kierowcom Premy.

Do niedzielnej rywalizacji Sztuka ruszył z piątego pola i bardzo konsekwentnie przesuwał się do przodu. Polski kierowca kapitalnie odnalazł się w ogniu walki, odpierając ataki innych zawodników – Conrada Laursena i triumfatora pierwszych dwóch wyścigów, Andrei Kimiego Antonelliego, a także Nikity Berdina, który do końca próbował odebrać mu drugą lokatę.

Sztuka, który na Spa miał jedynie trenować przed nowym sezonem we włoskiej lidze, wyjechał z Belgii z trzecim miejscem w klasyfikacji generalnej.

„Wyścig okazał się całkiem dobry, jeśli chodzi o wyprzedzanie i różne sytuacje podczas rywalizacji, ale ostatecznie zabrakło nam prędkości na prostych” – przyznał Kacper Sztuka. „Uważam, że możemy sobie z tym poradzić do czasu wyścigu na pętli Imola.”

„Początek sezonu okazał się udany i myślę, że stanięcie na podium w mistrzostwach Niemiec, jest dosyć dużym wyzwaniem, ale ostatecznie poradziliśmy sobie z tym.”

Polak właściwy sezon wyścigowy rozpocznie ósmego maja, mierząc się ze swoimi przeciwnikami na torze Imola.

Image: © ADAC Formel 4