Kallenius: Formuła 1 wciąż jest atrakcyjnym miejscem dla Mercedesa

Kallenius: Formuła 1 wciąż jest atrakcyjnym miejscem dla Mercedesa

Prezes koncernu Daimler, Ola Kallenius potwierdza zaangażowanie Mercedesa w Formułę 1 i zapewnia, że zespół wciąż jest zainteresowany obecnością i rywalizacją w najszybszej serii wyścigowej świata.

Ostatnimi czasy pojawiało się sporo informacji na temat przyszłości ekipy z Brackley w F1. Wielu ekspertów przewidywało odejście Mercedesa jako zespołu fabrycznego po sezonie 2020, co argumentowali jego ugruntowaną pozycją wielokrotnego mistrza świata konstruktorów, który kilkukrotnie zgarnął wszelkie możliwe, najwyższe laury, a rywalizacja o kolejne nie będzie sprawiać mu już tak wielkiej ekscytacji.

Często mówiło się także o „rozwodzie” Toto Wolffa i Mercedesa, który rzekomo miał przenieść się do nowopowstającego zespołu Aston Martin F1 Team, zarządzającego przez Lawrence’a Strolla i od 2021 roku zarządzać ekipą jako dyrektor generalny.

Wszelkie te informacje nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości – Mercedes pozostaje w Formule 1 z Toto Wolffem jako dyrektorem wykonawczym.

Potwierdza to Ola Kallenius, przez Daimlera i właściciel marki Mercedes.

„Formuła 1 wciąż jest dla nas atrakcyjnym miejscem” – powiedział w swoim wywiadzie dla brytyjskiego magazynu Autocar.

„Jak wiadomo, wciąż toczą się negocjacje w ramach Porozumienia Concorde. Dla nas istotne jest to, aby znaleźć satysfakcjonujące porozumienie w kwestiach finansowych i ekologicznych” – dodał.

To uzasadniałoby obecność Mercedesa w Formule E, która jest odpowiedzią na technologiczną przyszłość marki, obejmującej zrównoważony i ekologiczny rozwój.

Ekipa z Brackley liczy na uzyskanie w miarę optymalnych i jak najkorzystniejszych dla siebie warunków umowy Concorde Agreement, która pozwoliłaby jej na dalszą rywalizację w F1. Wola ścigania się w królowej sportów motorowych wciąż jednak pozostaje silna i niewykluczone, że Mercedes pozostanie w F1 na kolejnych kilka lat.  

Image: © Mercedes AMG Petronas Motorsport