Kallenius: Lewis Hamilton i Valtteri Bottas zostają w Mercedesie

Lewis Hamilton i Valtteri Bottas / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Szef koncernu Daimler, Ola Kallenius oświadczył w wywiadzie dla telewizji Sky Germany, że Lewis Hamilton i Valtteri Bottas pozostaną kierowcami Mercedesa po sezonie 2020.

Grand Prix Austrii było wspaniałym popisem umiejętności Valteriego Bottasa, który pomimo trudności technicznych, utrzymał do samej mety pierwszą pozycję w wyścigu. Zwycięstwo to było o tyle ważne, że pod koniec tego roku wygasa jego kontrakt z niemieckim zespołem.

Wywarło to na tyle duże wrażenie na zarządzie Daimlera, że wczoraj Ola Kallenius ogłosił w telewizji Sky Germany przedłużenie kontraktów dla obu kierowców zespołu Mercedes AMG Petronas Motorsport.

Zostajemy z naszymi chłopakami. Rozumiem, że wizja zatrudnienia Vettela jest ekscytująca dla niemieckich kibiców, ale z Lewisem i Valtterim mamy już dwóch zawodników na najwyższym poziomie. Widzieliśmy to wczoraj.”

„Trzymamy się naszego obecnego składu kierowców” – dodał Kallenius.

Z całą pewnością, postawa Sebastiana Vettela w niedzielnym wyścigu nie pomogła mu przekonać do siebie zarządu Daimlera. Niemiec, walcząc z Carlosem Sainzem, stracił panowanie nad bolidem i obrócił się spadając na ostatnie miejsce, podobnie jak działo się to wiele razy w ciągu minionych lat.

Postawę kierowcy Ferrari spotkała się z szeroką krytyką wielu byłych kierowców F1, w tym byłego kierowcy Mercedesa, Nico Rosberga.

To zła ocena sytuacji, co zresztą robi w kółko. Nie rozumiem, jak on może mówić o złym występie Ferrari, kiedy najwyżej był na szóstym lub siódmym miejscu, a w tym czasie jego kolega zajmuje drugie miejsce” – stwierdził były mistrz świata.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images