Kaprzyk jedenasty w debiucie w ELMS na torze Barcelona-Catalunya

Mateusz Kaprzyk - Eurointernational / © Media4Racing

Mateusz Kaprzyk razem ze swoim włoskim zmiennikiem Andreą Dromedarim ukończyli niedzielny, czterogodzinny wyścig European Le Mans Series w Barcelonie na jedenastym miejscu w klasie LMP3.

Debiutujący w ELMS jako jeden z najmłodszych kierowców w stawce, zaledwie 19-letni Kaprzyk zaimponował podczas swojej pierwszej, godzinnej zmiany. Katowiczanin widowiskowo przebił się z szesnastej na ósmą lokatę w klasie LMP3, walcząc o szóstą pozycję i po drodze ustanawiając trzeci najlepszy na tym etapie czas wyścigu.

Dwie kolejne godziny rywalizacji za kierownicą 460-konnego Ligiera ekipy Eurointernational spędził następnie doświadczony Dromedari. Włoch stracił jednak kilka miejsc, na ostatnią godzinę oddając auto Kaprzykowi, który kontynuował walkę na jedenastym miejscu w klasie LMP3.

Polak znów pokazał szybkie tempo, ale strata Włocha z dwóch poprzednich godzin była zbyt duża, aby przebić się ponownie do pierwszej dziesiątki. Mimo wszystko katowiczanin opuszcza Barcelonę zadowolony, ponieważ pokazał się z dobrej strony w swoim pierwszym wyścigu mistrzostw Europy ELMS.

„Oczywiście, jeśli chodzi o wynik, liczyłem na dużo więcej, tym bardziej że podczas mojej pierwszej zmiany dogoniłem i walczyłem z załogami, które ostatecznie finiszowały w ścisłej czołówce” – powiedział Mateusz Kaprzyk.

„Podczas obu swoich zmian dałem jednak z siebie wszystko i pokazałem bardzo dobre, równe tempo. Cieszę się, że uzyskałem ostatecznie czwarty najlepszy czas wyścigu w klasie LMP3 i przede wszystkim z tego, że przejechałem 69 okrążeń bez błędów i przygód. Tym bardziej że na obie zmiany wyjeżdżałem na używanych oponach.”

„Bardzo dziękuję zespołowi oraz moim partnerom, bez których pomocy tegoroczne starty w ELMS nie byłyby możliwe. Nie mogę już doczekać się majowej, drugiej rundy sezonu” - dodał Polak.

Druga runda Europejskiej Serii Le Mans odbędzie się w dniach 15-16 maja na austriackim torze Red Bull Ring.

Image: © Media4Racing