Kaprzyk liczy na podium podczas trzeciej rundy ELMS na Paul Ricard

Mateusz Kaprzyk - Inter Europol Competition / © Media4Racing

19-letni Mateusz Kaprzyk wystartuje w najbliższy weekend w trzeciej rundzie sezonu European Le Mans Series. Kierowca z Katowic i jego polska ekipa, Inter Europol Competition, liczą na walkę o podium w klasie LMP3 podczas niedzielnego, czterogodzinnego wyścigu na francuskim torze Paul Ricard.

Piąty w poprzednich zmaganiach na austriackim Red Bull Ringu, Kaprzyk testował już na znanym z Formuły 1 obiekcie Paul Ricard ulokowanym niedaleko Marsylii. Podczas dwóch dni jazd pokonał tam wówczas dokładnie 1001 kilometrów z bardzo dobrym tempem.

Podczas trzeciej z sześciu rund mistrzostw Europy ELMS do walki we Francji staną czterdzieści dwa zespoły, z czego szesnaście w klasie LMP3, w której rywalizują trzyosobowe załogi prowadzące prototypowe samochody napędzane 455-konnymi silnikami V8 o pojemności 5,6 litra. Zmiennikami Polaka w aucie ekipy Inter Europol Competition z numerem #14 będą Włoch Mattia Pasini i Litwin Julius Adomavicius.

„Testowałem już we Francji w marcu, a tor Paul Ricard bardzo przypadł mi do gustu, dlatego liczę na udany weekend i walkę o podium” – powiedział Mateusz Kaprzyk.

„Podczas testów od pierwszych okrążeń byłem bardzo szybki, choć nie jest to łatwy obiekt. Asfaltowe pobocza momentami utrudniają znalezienie punktów referencyjnych i z jednej strony oznaczają, że tor czasami wybacza błędy, ale z drugiej strony potrafią skutecznie prowokować kierowców do przekraczania limitów, a to kończy się różnie. Wyścig może być więc bardzo nieprzewidywalny, tym bardziej że w niedzielę może popadać.”

„Za mną jednak nie tylko udane testy, ale także intensywne przygotowania na symulatorze, dlatego jesteśmy razem z zespołem gotowi do walki. Ostatnio w Austrii byliśmy bardzo blisko podium, dlatego w ten weekend chcemy zrobić ten kolejny krok” - dodał kierowca Inter Europol Competition.

W czwartek stawkę czeka oficjalny dzień testowy, w piątek i sobotę dwa oficjalne, 90-minutowe treningi, a następnie zaledwie 10-minutowa sesja kwalifikacyjna.

Niedzielny wyścig rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa cztery godziny.

Inter Europol Competition / © Inter Europol Competition

Żródło: Media4Racing

Image: © Media4Racing