Karol Basz przed ogromnym wyzwaniem na torze Paul Ricard

Karol Basz / © Karol Basz

Już w najbliższy weekend Karol Basz pojawi się na francuskim torze Paul Ricard, na którym będzie reprezentował barwy dwóch różnych zespołów, zasiądzie w dwóch różnych samochodach i powalczy w dwóch różnych cyklach.

Obiekt znany z Formuły 1 ugości drugą rundę GT World Challenge Europe, w ramach której rozgrywana jest także druga runda Lamborghini Super Trofeo Europe. Polak zasiądzie za kierownicą Lamborghini Huracana, gdzie wraz z Andrzejem Lewandowskim będzie kontynuował walkę o obronę tytułu mistrzowskiego w klasie Pro-Am.

Oprócz tego Basza zobaczymy także w McLarenie 720 S GT3 ekipy JP Motorsport, która będzie walczyła w ramach głównej serii, czyli GT World Challenge Europe. Cykl ten jest najważniejszą i najbardziej prestiżową serią przeznaczoną dla samochodów GT3, a w stawce roi się od bardzo dobrych zespołów i jeszcze lepszych kierowców. Na liście zgłoszeń znajdują się byli zawodnicy F1, zwycięzcy 24-godzinnego wyścigu Le Mans, czy też mistrzowie DTM.

W JP Motorsport Karol dołączy do Patryka Krupińskiego, a także Christiana Kliena – byłego kierowcy F1, który ma na swoim koncie starty w barwach Jaguara i Red Bull Racing. Polsko-austriackie trio będzie co prawda walczyć w klasie Pro-Am, jednak wyścig na Paul Ricard odbędzie się na dystansie aż 1000 kilometrów, więc wiele będzie mogło się wydarzyć, a wysoka pozycja w klasyfikacji generalnej jest jak najbardziej możliwa.

„Szykuje się niesamowity weekend” - przyznał Karol Basz. „Niezwykle się cieszę, ze współpracy z JP Motorsport i startu za kierownicą McLarena.”

„Jazda na Paul Ricard na pewno będzie wyzwaniem, gdyż będę się przesiadał prawie z samochodu do samochodu, a obie maszyny różnią się charakterystyką jazdy. Raczej nie powinno mieć to wpływu na moją jazdę w Lamborghini Super Trofeo, gdyż auto znam doskonale i razem z Andrzejem będziemy celować w zwycięstwo w klasie.”

„Co do GT World Challenge będzie to mój debiut w tej serii, w której ściga się masa utytułowanych kierowców, ale moi zmiennicy również są niezwykle doświadczeni. Dam z siebie wszystko i mam nadzieję, że na mecie zarówno ja, Patryk oraz Christian, jak i też cała ekipa, będziemy zadowoleni.”

Image: © Karol Basz