Karol Kręt gotowy na wyzwanie na Red Bull Ringu

Karol Kręt / © Publicon

Karol Kręt wystartuje w kolejnych zawodach serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody kierowca Akademii Orlen Team będzie ścigał się na jednym ze swoich ulubionych obiektów – Red Bull Ringu w austriackim Spielberg.

17-latek bardzo udanie zainaugurował swój pierwszy sezon zawodowych startów. W debiucie w Porsche Sports Cup zajął drugie i trzecie miejsce podczas wyścigów na torze Nurburgring. Dzięki temu jest na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej w klasie 5c.

Kolejnym wyzwaniem dla Karola Kręta będzie start na słynnym torze w Spielberg, na którym dwa tygodnie wcześniej ścigali się zawodnicy Formuły 1.

Jak podkreśla członek Akademii Orlen Team, razem ze swoim zespołem skupi się na zdobyciu jak największego doświadczenia. Zdradził, że ucieszyłby się z deszczu, co pozwoliłoby mu sprawdzić się w nowych warunkach.

„W Austrii chcę pokazać się z jak najlepszej strony. Jestem dobrze przygotowany i gotowy dać z siebie wszystko. Ważne, żeby jechać bez przygód i uczyć się jak najwięcej. Red Bull Ring to pierwszy tor, na którym startowałem. Bardzo go polubiłem. Ma mało zakrętów i wydaje się niby prosty, jednak ma takie miejsca, gdzie można łatwo stracić kontrolę nad autem” – przyznał Karol Kręt.

W swoim pierwszym sezonie głównym zadaniem Polaka miała być nauka jazdy w zupełnie nowych warunkach, jednak już pierwszy wyścig pokazał, że adaptacja przebiega bardzo szybko. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego zespół młodego kierowcy liczy na kilka pucharów za miejsca na podium w debiutanckim sezonie. Pierwsze dwa ma już na swoim koncie.

Źródło: Publicon

Image: © Publicon