Katherine Legge wystartuje w wyścigu Indianapolis 500

Katherine Legge - Rahal Letterman Lanigan Racing / © Porsche AG

Rahal Letterman Lanigan Racing ujawnił, że Katherine Legge będzie jednym z kierowców zespołu w tegorocznym wyścigu Indianapolis 500.

W trakcie swojej całej kariery 42-letnia Brytyjka startowała w wielu seriach wyścigowych, a obecnie startuje w IMSA w klasie GT.

Legge rywalizowała w Champ Car w latach 2006 i 2007, zdobywając w tym czasie sześć miejsc w pierwszej dziesiątce i zajmując szesnaste i piętnaste miejsce w końcowej klasyfikacji mistrzostw.

W 2012 i 2013 roku startowała również w IndyCar, jeżdżąc dla Dragon Racing i Schmidt Peterson Hamilton Motorsports w kilku różnych rundach.

Brytyjka ścigała się również w Formule E, a dokładniej w dwóch pierwszych rundach sezonu 2014.

„Jestem podekscytowana powrotem do Rahal Letterman Lanigan Racing” – powiedziała Legge.

„Kilka lat temu Rahal dał mi szansę w serii Jaguar I-PACE i teraz czuję się, jakbym wracała do domu.”

„Ściganie się w Indianapolis 500 z zespołem, który kiedyś wygrał ten wyścig i to niesamowita okazja, za którą jestem bardzo wdzięczna. Zamierzam ją jak najlepiej wykorzystać. Mam nadzieję, że wiele się nauczę od moich kolegów z zespołu” – stwierdziła.

Zespół RLL dopiero w zeszłym sezonie rozszerzył swój skład do trzech bolidów i teraz będzie to pierwszy raz, kiedy ekipa wystawi ich aż cztery.

Sponsorem bolidu będzie firma Hendrickson, która produkuje systemy zawieszenia i inne komponenty dla przemysłu transportowego.

„Jestem szczęśliwy z faktu, że Katherine dołączy do nas i będzie się ścigać, w naszym stworzonym przy współpracy z firmą Hendrickson i Hondą bolidzie” – powiedział współwłaściciel RLL, Bobby Rahal.

„Jestem fanem Katherine od wielu lat i wiem, że w odpowiedniej sytuacji może walczyć o zwycięstwo. Jeździła dla nas wcześniej w serii Jaguar I-PACE, więc miło jest mieć ją z powrotem. Nie mogę się doczekać, aż wreszcie zobaczymy ją na torze.”

Image: © Porsche AG