Kevin Magnussen: Jestem lepszym kierowcą niż w 2014 roku

Kevin Magnussen / © Haas F1 / LAT Images

Kevin Magnussen po Grand Prix Abu Zabi pożegnał się na chwilę obecną z Formułą 1. Duńczyk, analizując swoją doczesną karierę, stwierdził, że jest obecnie lepszym kierowcą niż w 2014 roku i nie może uwierzyć, iż to właśnie w tamtym czasie zdobył swoje jedyne podium.

Były kierowca zespołu Haas rozpoczął swoją przygodę w Formule 1 sześć lat temu i już w swoim pierwszym wyścigu, jakim było Grand Prix Australii, zajął drugie miejsce, jeżdżąc wtedy dla McLarena.

Okazało się, że był to pierwszy i ostatni raz Magnussena na podium. 28-latek przez resztę kariery zajmował lokaty głównie w środku stawki.

Mimo zdobytego podium w 2014 roku były zawodnik Formuły 1 dochodzi do wniosku, że obecnie jest lepszym kierowcą niż w tamtym okresie.

"Kiedy analizuję swoje wyścigi od debiutu, myślę, że wiele rzeczy zrobiłbym lepiej" - tłumaczy Kevin Magnussena.

"Jestem teraz lepszym kierowcą niż sześć lat temu. Nie mogę uwierzyć, że to właśnie wtedy stanąłem na podium i od tamtej pory na nie nie wróciłem, chociaż miałem wiele lepszych wyścigów od mojego debiutu."

Kevin Magnussen miał obiecujący początek w zespole Haas. Ostatnie dwa sezony zakończyły się jednak rozczarowaniem. Duńczyk mimo tego twierdzi, że w trakcie tego trudnego okresu stał się bardziej kompletnym kierowcą.

"Jest wiele rzeczy, które wpływają na to, by stać się bardziej wszechstronnym kierowcą. Wszystkie decyzje, które podejmujesz, stają się tym dokładniejsze, im więcej masz doświadczenia. Kiedy przeanalizujesz każdy sezon, zawsze znajdziesz coś nowego, czego możesz się nauczyć" - podkreślił były kierowca Haasa.

"Z każdym rokiem czujesz się bardziej pewny siebie, jesteś bardziej zrelaksowany i nie odczuwasz takiej presji oraz nerwowości w różnych sytuacjach. Dzięki doświadczeniu czujesz się bardziej swobodnie i jesteś bardziej zadowolony z tego, co robisz."

Image: © Haas F1 / LAT Images