Kierowcy Alpine zadowoleni z tempa w piątkowych treningach

Esteban Ocon - Alpine F1 Team / © Alpine F1 Team

Reprezentanci Alpine F1 z dużym optymizmem spoglądają na dalszą część weekendu w Hiszpanii po zaprezentowaniu optymistycznego tempa, zwłaszcza na krótkich przejazdach, w trakcie piątkowych zajęć na torze Barcelona-Catalunya.

Stajnia z Enstone ma za sobą dość ciężki początek sezonu, jednakże od rundy w Portimao widać wyraźną tendencję zwyżkową w wykonaniu tego składu, który systematycznie stara się wracać do walki w środku pola. Fernando Alonso, dla którego jest to domowy weekend, pozytywnie ocenił pierwszy dzień zmagań na pętli zlokalizowanej nieopodal Barcelony.

„To był dla nas pozytywny piątek. W obydwu sesjach skupiliśmy się na sprawdzaniu kilku drobnych modyfikacji, jakie wdrożyliśmy do samochodu na ten weekend. Zebraliśmy też sporo informacji na temat ustawień naszego samochodu i zachowania opon. Ogólnie jestem zadowolony z obu treningów. Balans jest bardzo dobry, co daje mi sporo pewności siebie przed sobotą. Zobaczymy, gdzie znajdziemy się w kwalifikacjach” – przyznał Hiszpan.

W podobnym tonie wypowiedział się również Esteban Ocon.

„Możemy być w pełni zadowoleni z wykonanej dziś pracy. Tor w Barcelonie znany jest ze słabej przyczepności i dużego zużycia opon, więc mamy jeszcze sporo rzeczy, których musimy się nauczyć i zrozumieć. Nowy zakręt numer dziesięć jest całkiem interesujący i sądzę, że mamy jeszcze spory potencjał, aby się tam poprawić. Jako zespół dokonaliśmy dużego kroku naprzód pomiędzy FP1 i FP2, co wyraźnie dało się odczuć w samochodzie. Naszym celem jest powtórzenie tego w trzecim treningu i dokonanie kolejnego postępu w kwestii wydajności. To były bardzo pracowite dwie sesje, podczas których sprawdziliśmy sporo rzeczy w obu samochodach. Daje nam to sporo danych, które musimy przeanalizować, aby dowiedzieć się, gdzie możemy znaleźć jeszcze więcej tempa.”

Image: © Alpine F1 Team