Kierowcy Red Bull Racing zadowoleni z poprawek w RB16

Max Verstappen i Alexander Albon - Aston Martin Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen i Alexander Albon dobrze ocenili poprawki w bolidach RB16 po piątkowych treningach, potwierdzając, że zespół wykonał krok naprzód w porównaniu do ostatniej rundy na Węgrzech.

Podczas Grand Prix na torze Hungaroring zespół Red Bull Racing cierpiał na problemy ze stabilnością auta oraz tempem, co nie pozwałało na walkę z najszybszymi Mercedesami.

Po piątkowych treningach na torze Silverstone Holender i Taj pozytywnie wypowiedzieli się o poprawkach wprowadzonych do obu maszyn RB16, pomimo że Albon przedwcześnie zakończył drugą sesję, wypadając z toru i uszkadzając dość poważnie lewą stronę auta.

"Będziemy musieli się temu przyjrzeć" - powiedział Albon po zakończeniu FP2. "Tył uciekł dość szybko, co próbowałem skontrować. Myślałem, że mi się powiodło, ale następnie doszło do utraty przyczepności przedniej osi i drgań na kierownicy. Przyjrzymy się danym i zobaczymy."

Albon nie był pozytywnie nastawiony do piątku i nowych poprawek, jednak te okazały się dobrą zmianą i poprawą stabilności auta.

"Myślę, że jako zespół zrobiliśmy krok naprzód. Samochód sprawuje się dobrze, choć w piątek spodziewaliśmy się gorszych rezultatów. Samochód był natychmiast stabilny, kiedy po raz pierwszy wyjechaliśmy w pierwszym treningu."

"Wygląd to dobrze i jestem pewien, że pozostali nie jechali na 100%, więc zobaczymy, jak będzie jutro. Poza tym samochód nie jest zły."

Albon zakończył drugą sesję treningową na drugiej pozycji, podczas gdy Max Verstappen był dopiero czternasty, po braku szybkiego okrążenia, czego powodem był incydent z udziałem Romaina Grosjeana.

Holender mimo braku szybkiego kółka przyznał, że odczuł różnicę w prowadzeniu auta.

"Zostałem zablokowany, więc musiałem odpuścić, ale to nie ma znaczenia" - przyznał Verstappen. "To nie był dla nas zły dzień i myślę, że samochód pracuje trochę lepiej, więc jestem zadowolony."

"Oczywiście są rzeczy, które można poprawić, więc będziemy nad tym pracować. Na długich przejazdach samochód wyglądał całkiem przyzwoicie, więc ogólnie jest to pozytywny dzień."

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool