Kierowcy Renault z kolejnym bardzo dobrym wynikiem w kwalifikacjach

Daniel Ricciardo i Esteban Ocon / © Renault Sport

Kierowcy zespołu Renault zaliczyli kolejny udany występ w sesji kwalifikacyjnej, gdzie zajęli miejsca tuż za czołową piątką najlepszych zawodników.

Ekipa z Enstone od wyścigu w Belgii jest na bardzo widocznej fali wznoszącej, która powoli wysuwa ich na pozycję najlepszego zespołu środka stawki, gdzie na ten moment minimalnie ustępują McLarenowi i Racing Point. Wprowadzone modyfikacje do konstrukcji R.S.20 zdają się sprawdzać, o czym świadczy konkurencyjne tempo kierowców tego zespołu na różnego rodzaju torach.

Daniel Ricciardo, który do wyścigu wystartuje z szóstego pola, przyznał, że brak piątkowych treningów dość znacząco wpłynął na brak odpowiedniego dostosowania bolidu.

„Jestem bardzo zadowolony z mojego wyniku. Szóste miejsce to bardzo dobra pozycja startowa” – przyznał Australijczyk.

„Sobotnie zajęcia na torze były bardzo ciekawe i pracowite, zwłaszcza trzecia sesja treningowa, gdzie każdy starał się dostosować swój bolid pod kwalifikacje, mając do dyspozycji zaledwie 60 minut. W związku z ograniczonym czasem nie udało nam się ustawić idealnie naszego bolidu, ale znamy naszą konstrukcję i wyciągaliśmy z niej maksimum.”

„Wiemy, że wyścig będzie trudny, ale nie mogę się doczekać aż stanę na polach startowych. Uważam, że spokojnie możemy celować w ukończenie rywalizacji w czołowej szóstce. Kluczem do sukcesu będą opony, które będziemy bacznie obserwować od samego początku, gdyż miękka mieszanka jest bardzo podatna na ziarnienie.”

„To powinien być ciekawy wyścig, bez względu na pogodę” – zakończył.

W podobnym tonie po kwalifikacjach wypowiadał się Esteban Ocon, który wyruszy do wyścigu z siódmego miejsca.

„Zaliczyliśmy dobre kwalifikacje, pomimo tego, że do dyspozycji mieliśmy tylko jedną sesję treningową. Siódma lokata to bardzo dobre miejsce startowe, z którego jestem naprawdę zadowolony” – stwierdził Francuz.

„Nasza wiedza o torze była bardzo ograniczona po odwołaniu dwóch piątkowych treningów, co w dużym stopniu wpłynęło na nasze przygotowanie do kwalifikacji. Mimo tego, samochód od początku czasówki spisywał się bardzo dobrze.”

„Jutrzejszy wyścig będzie wielką niewiadomą, ponieważ dziś korzystałem tylko z miękkich opon podczas treningu i kwalifikacji. Ogumienie będzie więc dużą zagadką w trakcie rywalizacji. Jesteśmy jednak przygotowani na różne scenariusze i liczę, że uda się zdobyć dużą ilość punktów” – podsumował Ocon.

Image: © Renault Sport